Інженер, який вижив у катастрофі Як-42, дав перше інтерв'ю

Інженер, який вижив у катастрофі Як-42, дав перше інтерв'ю

Фото: ИТАР-ТАСС

Як тільки літак злетів, інженер зрозумів, що зараз вони розіб'ються. Свій порятунок він назвав дивом.

Олександр Сизов / Фото: Первый канал
Інженер з експлуатації Олександр Сизов, який вижив під час катастрофи Як-42 в Ярославлі, вперше дав інтерв'ю після аварії. Він розповів про останні хвилини перед катастрофою літака.

За словами Сизова, який під час польоту знаходився в салоні в пасажирському кріслі, ще перед відривом літака від землі стало очевидно, що виникла позаштатна ситуація, і пасажири стали хвилюватися, так як Як-42 занадто довго не злітав. "З грунту злетіли, і я зрозумів, що завалюється літак і зараз ми розіб'ємося", - додав інженер.

Сизов каже, що не був пристебнутий. "У момент удару все полетіло, і мене чимось сильно вдарило, бо права сторона вся поламана. У воді я вже, чесно кажучи, нічого не бачив, нічого навколо практично не помічав - ні пожежі, ні літака - нічого", - згадує Сизов.

"Врятувало диво якесь, а пережити цей важкий час допомогла любов дружини і сім'я", - зазначив бортінженер.

Сизов також повідомив, що перед вильотом він особисто брав участь в огляді повітряного судна, який показав, що літак знаходився в ідеальному стані. За його словами, підготовка до польоту здійснювалася без поспіху, в звичайному режимі. Раніше інженер вже повідомляв про відсутність технічних несправностей представникам Міждержавного авіаційного комітету.

В інтерв'ю Сизов також зазначив, що незважаючи на катастрофу, не планує змінювати професію.

Наразі Сизов продовжує перебувати на лікуванні у Науково-дослідницькому інституті ім. Скліфосовського. Точна дата його виписки поки невідома, однак очікується, що це відбудеться в найближчі тижні.

Нагадаємо, літак Як-42 розбився при вильоті з ярославського аеропорту "Туношна" 7 вересня 2011 року. На борту знаходилися 45 людей, 37 з яких були гравцями і тренерами хокейного клубу "Локомотив". Крім Олександра Сизова в катастрофі ніхто не вижив.

На данний момент проводяться розслідування та експериментальні польоти, які мають встановити точні причини катастрофи літака. В якості основних версій називаються технічна несправність Як-42 і помилка екіпажу.

Читайте також:

Стали відомі нові подробиці катастрофи Як-42 під Ярославлем

Відтворено політ Як-42 з хокеїстами "Локомотива" - експерти знають причину трагедії

Колишній пілот Як-42 розповів, що могло спричинити авіакатастрофу

Загиблих українських хокеїстів "Локомотиву" поховали у Києві

Інженер, який вижив у катастрофі Як-42, дав перше інтерв'ю

Інженер, який вижив у катастрофі Як-42, дав перше інтерв'ю

Повʼязані теми:

Наступна публікація