Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Керівник Нацгвардії дав свідчення у справі Марківа в Італії

Українські посадовці вирушили на засідання суду, щоби донести до італійців правду.

Суд італійського міста Павія вирішує долю військового Віталія Марківа, якого підозрюють у причетності до загибелі фоторепортера Андреа Рокеллі на Донбасі в травні 2014 року. Нацгвардієць це категорично заперечує, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тихе італійське містечко Павія, дзвони головного собору кличуть на вранішню службу, а адвокатів та прокурорів – до місцевого суду. Захищати та підтримувати свого сержанта до Італії прибули міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, очільник нацгвардії Микола Балан і четверо його побратимів. Усі вони сьогодні заявляють, що вбити італійського фотографа на фронті Марків не міг навіть теоретично. "Та біда, яка трапилася, вона апріорі не могла бути здійснена Марківим, тому що там відстань близько 3 кілометрів і зі стрілецької зброї – тактико-техничні характеристики не дозволяють, щоб вона долетіла. Навіть рикошет. У будь-якому випадку", - каже Балан.

Фотограф Андреа Рокелі працював у Слов’янську з боку сепаратистів, Марків охороняв гору Карачун з автоматом Калашникова. Прокурори роздобули відео, де бійці Нацгвардії ходять з ручним гранатометом, тож тепер італійські обвинувачі випитують, чи міг Марків взяти десь такий та піти з позиції ближче до Слов’янська. У відповідь генерал Балан більше години розповідає італійцям про війну на сході Україні, про створення Нацгвардії, про вишкіл та дисціпліну і про гранатомети, яких на озброєнні тоді не було.

Аваков сидить у залі, як вільний слухач. Він знає, що сержанту Марківу важливо, що його міністр поряд. "Ми тут не для того, щоб тиснути на суд італійський, ми для того, щоб дати аргументи та свідчення, щоб переконати суд та присяжних, що ніякого вбивства наш солдат не здійснював", - пояснив Аваков.

Мама Оксана Максимчук два роки терпляче носить передачі до в’язниці та сподівається, що це випробування невдовзі завершиться. "Мушу підтримувати, тому що лише я зустрічаюся з Віталієм, і я мушу показати, що ми є сильні – як він, так і я", - каже вона. Підтримка за таких обставин дуже важлива. Українська діаспора Італії приходить на кожне судове засідання, а вишиванка – це як кодове послання для Марківа. "Ми не можемо його підтримати ніякими плакатами, ми не можемо навіть з ним розмовляти, навіть не можемо сказати "Доброго дня", тому коли він заходить і бачить нас всіх у вишиванках, він знає, що з ним є його друзі", - пояснює активістка Олеся Татарин.

Два роки тому італійська преса рясніла заголовками, що Марків – убивця. Але українці вперто приходять на кожне засідання, щоб почути докази, а не лише припущення чи фотографії з інтернету. Ця справа вкотре показує, що здаватися ніколи не можна. Активісти в Італії кажуть: якби вони не збиралися, не їхали за 600-700 кілометрів у Павію, не одягали свої вишиванки і не віталися з Віталієм "Слава Україні", очевидно, Марківа уже давно б засудили. А так боротьба триває, бо боротися потрібно до кінця.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Вибір редакції