Українські військові прибули на суд до Італії підтримати гвардійця Марківа

Дата публікації
Перегляди
1868
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українські військові прибули на суд до Італії підтримати гвардійця Марківа

Фото: mvs.gov.ua

Товариші по службі Марківа приїхали до італійського суду свідчити на його підтримку.

Військовослужбовці Національної гвардії виступили в італійському суді на захист гвардійця Віталія Марківа, обвинуваченого у причетності до вбивства італійського фотокореспондента 2014 року у Слов'янську.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

"Чотири його нинішні і колишні товариші по службі з батальйону ім.Кульчицького, а також в.о. командувача НГУ генерал-лейтенант Микола Балан детально розповіли суду про особливості військової служби і характеру бойових операцій на початку російської агресії на Донбасі", - йдеться у повідомленні.

Військові розповіли про бойові дії у травні 2014 року у Слов’янську і запевнили, що Марків не причетний до загибелі італійського репортера Андреа Рокеллі.

"У гвардійському підрозділі тоді не було важкої зброї, а саме мінометів, вогнем яких могло бути вбито потерпілого іноземного фотографа, а сам він перебував на позиціях бойовиків проросійських незаконних збройних формувань і умисно наражав себе на небезпеку, попри офіційні рекомендації посольства Італії не їхати у зону бойових дій", - йдеться в повідомленні.

За словами свідків, Марків ніс службу з охорони та оборони телевізійної вежі у секторі відповідальності, протилежному від місця загибелі італійського репортера.

Інтенсивність бойових дій в цьому районі була дуже високою, починаючи від 2 травня, коли зведений підрозділ сил АТО у складі гвардійців із десантниками після бою і втрат зайняв панівну висоту над містом.

Нагадаємо, італійський репортер загинув під час мінометного обстрілу під Слов’янськом у травні 2014-го року. Марків свою причетність до вбивства категорично заперечує. У Києві не раз наголошували - міномета, з якого вбили Рокеллі, на озброєнні батальйону Марківа не було, а територія, де працював фоторепортер, була непідконтрольна нашим військовим.

[media type="video" id="386982141"

Італійський суд розглядає справу українського нацгвардійця Віталія Марківа

Італійський суд розглядає справу українського нацгвардійця Віталія Марківа
Наступна публікація