Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Країни ЄС не збираються відкривати кордони для України від 1 липня

Країни ЄС не збираються відкривати кордони для України від 1 липня

У попередньому списку країн, з якими відкриються кордони, України немає.

Кордони ЄС та шенгенської зони залишаться закритими для українців і після 1 липня. Це передбачає проєкт рішення ЄС про поступове відновлення подорожей та туризму. України в списку країн, із якими ЄС дозволить відкрити кордони, немає, йдеться у ТСН.16:45.

Теоретичні шанси змінити ситуацію, звісно, є. Оскільки сьогодні дипломати, які зібралися в Брюсселі обговорити список країн, із якими ЄС відкриє кордони від першого липня, не змогли знайти спільної мови.

Перший список складався із майже півсотні країн. України там не було, але була, приміром, Грузія. У результаті дискусії з’явився другий список, майже вдвічі коротший. І знову без України. І вже без Грузії. Але і його погодити дипломати не змогли. Джерела розповіли, що зустріч була "хаотичною".

Отже, дипломати взяли час подумати ще і зберуться у п’ятницю. Разом з тим сподіватися, що в п’ятницю в цьому списку з’явиться Україна, буде дуже великим оптимізмом. Навіть формально, за офіційною статистикою від українського МОЗу, Україна не відповідає критеріям, щоби дозволяти подорожі.

Ці критерії включають у себе кількість нових випадків на сто тисяч населення, тренд зростання чи падіння захворюваності і ефективність протикоронавірусних заходів. Україна поки не відповідає жодному із критеріїв.

Також закритими кордони ЄС та країн шенгенської зони залишаться і для мешканців більшості країн світу, включаючи Росію, Бразилію, і навіть Сполучені Штати Америки.

Нагадаємо, Туреччина прийматиме українців без проходження ними самоізоляції та тестування. Дотримуватися потрібно буде туристам норм безпеки авіаперевізників. Це стане можливим від 1 липня. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції