Лавров попередив, що зміна Мінських угод може призвести до "різанини" на Донбасі

Лавров попередив, що зміна Мінських угод може призвести до "різанини" на Донбасі

Фото: Associated Press

Голова МЗС Росії заявив, що терористи і РФ виступають за те, щоб війни на Донбасі не було.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що зміна Мінських домовленостей, оновити які пропонує український президент Володимир Зеленський для врегулювання конфлікту на Сході, може привести до "різанини" на Донбасі.

Про це заявив Сергій Лавров в одному із нещодавніх інтерв'ю, повідомляє пресслужба МЗС Росії.

"На жаль, з боку Заходу тривають спроби всіляко переконати нас, що треба пом'якшити Мінські домовленості, поміняти їх послідовність. Зеленський говорить, що вони йому подобаються, але тільки якщо буде все навпаки, що спочатку вони візьмуть під повний контроль ці території, включаючи кордон з Росією, ну а там розберуться і з виборами, і з амністією, і з особливим статусом цих територій. Якби вони зробили це так, якби їм хтось дозволив зробити так, то там була б різанина за великим рахунком", - висловився російський міністр.

Також він заявив, що "війни з Україною на Донбасі можна і потрібно уникнути".  Водночас Лавров зазначив, що не може відповідати за Україну і президента Володимира Зеленського.

"Якщо це залежить від нас і від ополченців (терористичні угруповання "ДНР" і "ЛНР" – ред.), наскільки ми можемо розуміти їх принципові підходи, то війни можна і потрібно уникнути", - сказав він в інтерв'ю росЗМІ.

Наголосимо, що від початку бойових дій на Донбасі українська сторона неодноразово заявляла, що не має наміру вирішувати конфлікт військовим шляхом.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що для врегулювання конфлікту на Донбасі формат ведення переговорів з Росією треба змінювати. Він наголосив на важливості оновлення Мінського переговорного процесу. На думку українського президента, "Мінськ" повинен бути гнучким. Також Зеленський підтримує залучення до мирних перемовин інших держав, що може сприяти швидшому завершенню війни на Донбасі.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Загострення на Донбасі: останні новини
Наступна публікація