"Лайнер мрії" поламався на другому польоті: літак не випустив шасі

"Лайнер мрії" поламався на другому польоті: літак не випустив шасі

Boeing-787 Dreamliner / Фото: AFP

Апаратура відзвітувала, що шасі випущено не повністю, то пілоту довелося саджати літак в ручному режимі.

Пасажирський лайнер Boeing B787 Dreamliner ("Лайнер мрії") через неполадки шасі зумів здійснити посадку в японському аеропорту тільки з другого заходу.

Про це повідомили представники авіакомпанії All Nippon Airways.

За даними авіакомпанії, апаратура її "Лайнера мрії", який виконував другий комерційний рейс, при заході на посадку показала, що основні шасі були випущені не повністю, внаслідок чого пілоту довелося відводити літак на друге коло.

З другої спроби пілотові вдалося посадити літак в нормальному режимі. Подробиці події не уточнюються. За яким маршрутом літак виконував переліт, також невідомо.

На борту знаходилися 249 пасажирів B787.

В результаті авіаційного інциденту посадка літака була проведена на півгодини пізніше розрахункового часу. Ніхто з пасажирів не постраждав.

Згідно зі стандартною процедурою, "Лайнер мрії" повинен буде пройти ретельну технічну перевірку, перш ніж знову буде допущений до виконання авіаперевезень. Коли літак приведуть до ладу, поки невідомо.

Наразі в комерційній експлуатації в усьому світі знаходиться лише один "Лайнер мрії", що належить японській ANA. Авіакомпанія отримала лайнер в кінці вересня поточного року, а 26 жовтня цей літак виконав перший комерційний політ по маршруту Токіо-Гонконг.

B787, перший повністю новий літак американського концерну з 1995 року, на 20 відсотків більш економічний, ніж інші літаки такого класу. Економічність польотів літака досягається, зокрема, широким використанням легких композиційних матеріалів.

"Лайнер мрії" в залежності від модифікації може вмістити від 210 до 290 пасажирів і здійснювати безпосадочні перельоти на відстань до 15 тисяч кілометрів. Каталожна вартість одного літака становить близько 180 мільйонів доларів.

Читайте також:

"Лайнер мрії" від Boeing відправився у свій перший рейс

Airbus показав "літак майбутнього" - з повністю прозорим корпусом

Найдовший пасажирський літак у світі вперше піднявся у повітря

Вчені розробили прототип килима-літака (відео)

Повʼязані теми:

Наступна публікація