Литва почала готувати населення до війни з Росією - Der Spiegel

Дата публікації
Литва почала готувати населення до війни з Росією - Der Spiegel

Литовців готують до ймовірного нападу Росії. / Reuters

Влада країни вже пише інструкції, як поводитися у разі нападу Росії.

Уряд Литви почав готувати населення до гіпотетичного нападу Росії. У зв'язку з цим, литовцям дають поради, що робити в разі, якщо почнеться війна.

Як пише німецьке видання Der Spiegel, литовський уряд побоюється нападу Росії. "Зберігайте спокій і не піддавайтеся паніці", пише міністерство оборони в брошурі. "Постріли прямо за Вашим вікном не означають кінець світу".

У випадку вторгнення, литовці повинні організуватися в Twitter та Facebook і спробувати почати кібератаки проти ворога. Крім того, громадяни повинні чинити опір окупантам за допомогою демонстрацій, страйків або, принаймні, зниження темпів роботи.

Так говориться в інструкції, яку Міністерство оборони, починаючи з наступного тижня, хоче видати бібліотекам та військовим установам.

Як зазначає видання, після ескалації кризи в Україні, литовці все більше занепокоєні тим, що після анексії Криму Росія може вторгнутися і в їхню країну. Тільки в грудні, у своєму Калінінградському ексклаві, який межує з Литвою, Росія проводила навчання з 9000 солдатів і 55 військовими кораблями.

"Приклад Грузії й України, які втратили частину своєї території, показує нам, що тут ми також не можемо виключати подібну ситуацію, і ми повинні бути до цього готові", - говорив раніше міністр оборони Литви Юозас Олекас.

"Коли Росія почала агресію в Україні, наші громадяни тут, у Литві, зрозуміли, що наш сусід зовсім не люб'язний", додав Олекас. Литовський уряд зараз розглядає можливість затвердження нових будівель тільки з бомбосховищами.

Крім того, зазначає Der Spiegel в своїй редакційній статті, Литва неймовірно підвищила набір в армію та збільшила військові ресурси з початку української кризи.

Наступна публікація