Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Македонія готова відмовитися від назви заради Євросоюзу

Столичний аеропорт і траса, котрі мали ім'я Александра Македонського, вже отримали нові назви.

Македонія готова змінити назву країни заради припинення суперечок із Грецією, аби та не блокувала інтереси балканської держави на шляху до вступу до Європейського Союзу. 

Про це заявив прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв, передає Reuters.

"Я хотів би, щоб переговори досягли успіху ... Ми готові до географічної відмови від назви", - сказав голова македонського уряду. 

Відомо, що нещодавно у столиці Македонії Скоп'є вже перейменували аеропорт, котрий раніше носив ім'я легендарного античного завойовника Александра Македонського. Його називатимуть Міжнародним аеропортом Скоп'є. Також трасу, названу на честь Александра, перейменували у трасу "Дружба".

Як відомо, до 1991 року Македонія мала назву Соціалістична республіка Македонія, що цілком влаштовувало усі країни, однак після розвалу Югославії країна отримала теперішню назву. Греція ж вважає, що ця назва належить одній із грецьких північних провінцій і була викрадена нинішньою Македонією. Тому греки всіляко блокують можливість Македонії вступати до НАТО або Європейського Союзу. Греція, а також інші країни ЄС, називають балканську країну "Колишня Югославська республіка Македонія". 

ВідеоУ Греції люди влаштували масові протести через Македонію

Тисячі людей з усієї країни зібралися у центрі Афін, аби переконати уряд не йти на компроміс із сусідньою країною щодо її назви. Суперечка виникла із Македонією після розпаду колишньої Югославії. Греки певні, їхні сусіди назву вкрали, адже саме таке ім’я носить їхня північна провінція. Македонська влада усі звинувачення заперечує. Лідери обох країн вже начебто домовилися залишити однойменні назви країни та регіону.

У Греції люди влаштували масові протести через Македонію

Нагадаємо, в Афінах в неділю, 4 лютого, сотні тисяч людей вийшли на демонстрацію за виняткове право Греції на назву "Македонія". "Македонія грецька і тільки грецька", - скандували демонстранти, які приїхали з усіх регіонів країни на близько 2500 автобусів, як повідомляють місцеві медіа. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції