Мін'юст Росії отримав звернення про передачу Україні політв'язнів

Остаточне рішення ухвалить суд.

Міністерство юстиції Росії повідомило про отримання звернення від України про передачу режисера Олега Сенцова і ще трьох засуджених.

Про це повідомляє ТАСС із посиланням на прес-службу Мін'юсту РФ.

"Звернення міністерства юстиції України щодо Сенцова, Кольченка, Афанасьєва і Солошенка надійшли до Мін'юсту Росії 10 березня факсимільним зв'язком. Термін розгляду документів становить 30 днів", - йдеться в повідомленні.

При цьому Росією і Україною розглядаються звернення про передачу 13 росіян, які були засуджені українськими судами до позбавлення волі для відбування покарання в РФ.

У відомстві зазначили, що документи перевірять на відповідність положенням Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року, в тому числі на наявність або відсутність підстав, що перешкоджають передачі засудженого. Потім документи будуть направлені українській стороні для розгляду по суті.

"При отриманні з міністерства юстиції України необхідних документів, в тому числі судового рішення про визнання і виконання на території України вироку російського суду, Мін'юст РФ направить їх до ФСВП (Федеральна служба виконання покарань) для внесення подання до суду в порядку, передбаченому КПК", - повідомили у відомстві.

Остаточне рішення про передачу засудженого відповідно до російського законодавства буде ухвалюватися в судовому порядку.

Росіяни тримають за гратами щонайменше 29 українських політв'язнів

Порахували у Міністерстві юстиції України. Здебільшого, це кримчани. Мінюст вже звернувся до Москви із закликом повернути на батьківщину чотирьох українських бранців на виконання конвенції про передачу засуджених осіб. Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олександра Кольченка та Юрія Солошенка, засуджених російськими судами за сфабрикованим звинуваченням у підготовці терактів в Криму. 

Раніше в українському Мін'юсті заявили, що в Росії утримують 29 українських політв'язнів, які в основному є вихідцями з окупованого Криму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: