Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сенцов застудився у підвалі, а в Афанасьєва гноїться плече – родичі

Українські бранці в РФ утримуються у жахливих умовах.

Міністерство юстиції України звернулося до російської сторони із закликом передати чотирьох українських в'язнів на виконання конвенції про передачу засуджених осіб. Ідеться про Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олександра Кольченка та Юрія Солошенка, засуджених російськими судами за сфабрикованим звинуваченням у підготовці терактів у Криму, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Міністр юстиції Павло Петренко наголосив, що Україна не визнає правосудності отриманих ними вироків, але готова скористатися конвенцією про передачу засуджених, щоби повернути їх додому.

Водночас міністр попередив, що шанси на те, що Росія погодиться на це, дуже малі. Ускладнює ситуацію те, що Росія зробила ув'язнених кримчан своїми громадянами без їхньої згоди, і тому може знехтувати вимогами конвенції.

Нині бранців етапують до колоній на півночі Сибіру. Про Олега Сенцова відомо, що він донедавна був у СІЗО Челябінська, звідки його планували етапувати до Якутії. Проте з 4 березня жодної звістки про нього немає.

"У СІЗО Челябінська він сидів у підвалі. Чотиримісна камера, де було 12 чоловік. Люди спали по черзі. Він жалівся, що там дуже погано з їжею, дуже холодно. Весь час кашляв, казав, що хворіють усі. Захворів він іще в Самарі, де його також тримали у підвалі", - розповіла сестра Сенцова Наталія Кочнєва.

Мама Геннадія Афанасьєва розповіла, що її син тяжко хворіє, однак лікування не отримує.

"У нього почало після цього етапу гноїтися плече, що тягне за собою зараження крові. Насправді там тільки тиждень проколоти антибіотики, помазати якоюсь маззю – але і цього елементарного не дають", - обурена Ольга Афанасьєва.

Нагадаємо, ростовський суд виніс вирок українському режисеру Олегу Сенцову - 20 років за ґратами. Активіста Олександра Кольченка засудили до десяти років ув'язнення. Українців звинуватили у плануванні терактів у окупованому росіянами Криму.

Геннадій Афанасьєв був одним з ключових свідків звинувачення у справі Сенцова та Кольченка, однак зрештою він відмовився давати свідчення проти них і заявив, що раніше говорив під тиском.

Афанасьєв та інший фігурант справи Олексій Чирній, за версією слідства, були членами "терористичної групи" в Криму, нібито створеної Сенцовим. Після затримання обидва уклали угоду зі слідством, їхня справа розглядалася в закритому режимі, обидва отримали по сім років позбавлення волі.

Засудженого в Росії 73-річного українця Юрія Солошенка відправили на етап в Нижній Новгород. Його визнали винним у шпигунстві.

Відео Мінюст України звернувся до російської сторони із закликом передати чотирьох українських в'язнів

Залиште свій коментар

Вибір редакції