Молдавська поліція шукає в церквах гомофобську літературу

Дата публікації
Перегляди
1294
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Молдавська поліція шукає в церквах гомофобську літературу

У Молдові церкви обшукали на наявність гомофобських літератури / Фото: УНІАН

Мова йде про брошури, випущені у зв'язку з планами влади офіційно заборонити дискримінацію геїв.

У молдавському місті Бєльці поліція провела обшук двох місцевих церков. Як повідомляють місцеві ЗМІ, поліція шукала "брошури з інформацією, спрямованої проти гомосексуалістів". Уточнюється, що мова йде про брошури, випущені у зв'язку з планами влади офіційно заборонити дискримінацію геїв.

Обшуки, як повідомляється, пройшли в соборі Костянтина і Олени та церкві святої Параскеви. Поліцейські не знайшли у церквах "книжечок" і пішли, "перелякавши половину парафіян і зірвавши службу", пишуть молдавські сайти. Щоправда, деякі з них повідомляють, що брошури були вилучені у прихожан. Останні при цьому розповіли, що отримали цю літературу від служителів церкви.

Єпископ Бєльцький і Фелештський Маркел висловив обурення обшуком.

"Таке було, але при радянському тоталітаризмі в 20-і і 30-і роки, але в Молдові начебто при владі ліберальний проєвропейський уряд", - заявив він. Єпископ зауважив, що поліцейські під час обшуків "сором'язливо пояснювали, що виконують наказ, і вказували пальцем кудись вгору".

З приводу брошур Маркел заявив, що "повністю згоден з тим, що в них написано", але ні церква, ні парафіяни не мають до них відношення.

Слід нагадати, що у Молдові розглядається законопроект про боротьбу з дискримінацією (у тому числі - дискримінацією сексуальних меншин). Прийняття цього документа є однією з умов Євросоюзу для лібералізації візового режиму з країною.

Проти законопроекту виступили православні, які вважають, що він зміцнить позиції геїв в країні.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1294
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація