На Кайманових островах створили ГМО-комарів для боротьби з вірусом Зіка

Очікується, що така технологія також допоможе боротися з поширенням малярії і лихоманки денге.

На Кайманових островах випустили першу партію генетично модифікованих комарів, за допомогою яких влада планує боротися з поширенням вірусу Зіка.

Про це пише ВВС.Russian.

В експерименті використовуються самці комарів, які не кусаються. Їх завдання - передати самкам ген, який призводить до смерті личинок комах до того, як вони досягнуть статевої зрілості. Генетично модифікованих комарів будуть випускати протягом дев'яти місяців в районі, який вважається одним з ареалів проживання комах, що переносять вірус Зіка.

Опоненти проекту стверджують, що експерименти почалися без проведення досить детального дослідження. Раніше генетично модифікованих комарів почали випускати в Бразилії.

Очікується, що така технологія також допоможе боротися з поширенням малярії і лихоманки денге.

Вірус Зіка цього літа може поширитися на Європу, хоча ймовірність серйозного спалаху захворювання невисока, заявила Всесвітня організація охорони здоров'я.

За даними ВООЗ, найбільш схильні до поширення вірусу узбережжя Чорного моря в Росії і Грузії, а також острів Мадейра. Країни, де рівень небезпеки спалаху оцінюється як помірний, - Франція, Іспанія, Італія і Греція.

У Великобританії ризик поширення вірусу малий. ВООЗ закликає владу країн знищити місця розмноження москітів та інформувати населення, особливо вагітних жінок - про негативні наслідки захворювання.

Спочатку вважалося, що приводить до важких уроджених дефектів вірус Зіка передається через укуси однієї з різновидів москіта - Aedes aegypti, або комара желтолихорадочного. Однак пізніше з'ясувалося, що процес передачі захворювання більш складний. Вірус Зіку небезпечний для майбутніх матерів тим, що пов'язаний із серйозними вродженими вадами розвитку, у тому числі мікроцефалією у новонароджених дітей.

Вірус Зіку в Європі

Нагадаємо, що в минулому році вірус Зіка оохопив країни Латинської Америки, а потім поширився і в США і Європу. Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я назвала вірус Зіка загрозою світового масштабу. За даними ВООЗ, створення вакцини від захворювання знадобиться півтора року.

Пізніше стало відомо, що більше 2 млрд людей проживають в регіонах світу, де існує небезпека поширення вірусу Зіка, йдеться в дослідженні.

Сміття, вогонь, дезинфекція. Як долають вірус Зіка в Коста-Риці

ВідеоВірус Зіка може спричиняти неврологічний розлад

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: