На виборах у Латвії перемагає проросійська партія - екзит-пол

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За прогнозами, новий уряд сформують праві популістичні сили.

У Латвії на виборах до парламенту лідирує проросійська соціал-демократична партія "Злагода" ("Согласие"). 

Про це повідомляє DW з посиланням на дані екзитполів.

Повідомляється, що опозиційна соціал-демократична партія "Злагода" набирає 19,4% голосів. Друге місце з 13,4% голосів займає ліберальна партія "Розвиток/За". Національне об'єднання "Все для Латвії" набирає 12,6% голосів, популістська партія "Кому належить держава?" (KPV LV) - 11,5% голосів.

За Союз "зелених" і селян (СЗК) нинішнього прем'єр-міністра Маріса Кучінскіса проголосували 9,7% виборців. Партія "Єдність" набирає 6,9% голосів. Решта дев'ять партій, які брали участь у виборах, не подолали 5%-ий бар'єр.

За даними виборчої комісії, явка на виборах склала 51,3 %.

Зазначається, що правляча коаліція з трьох партій - "Єдності", СЗК і "Все для Латвії" набирає 29,2% голосів. Щоб залишитися при владі, їм буде потрібно залучити до коаліції ще одного партнера.

Видання стверджує, що "Злагода" активно відстоює інтереси російськомовної частини населення і наполягає на добросусідських економічних зв'язках з Росією. Кандидатом на пост прем'єра від партії виступає економіст В'ячеслав Домбровський. Опоненти "Злагоди" говорять про її зв'язки з Кремлем. Спостерігачі побоюються, що партія може об'єднатися у правлячу коаліцію з популістською KPV LV.

У Латвії вже прогнозують, що новий уряд сформують праві популістичні сили.

Нагадаємо, у Латвії у суботу, 6 жовтня, відбулися вибори до головного законодавчого органу - Сейму.

Залиште свій коментар

Вибір редакції