Нового Папу визначать американці – експерти

Нового Папу визначать американці – експерти

Проте шансів, що Папою стане громадянин США, майже немає.

Експерти вважають, що голос США буде найвпливовішим після голосу Італії на виборах нового Папи Римського.

Одинадцять кардиналів-вибірників, майже 10 відсотків Конклаву, будуть американцями. Це найбільша частка, яку будь-коли мали США, хоча в Америці історично живе багато католиків, повідомляється у статті американського каналу NBC News.

Бенедикт XVI призначив трьох нових американських кардиналів, збільшивши загальну кількість кардиналів-американців до 19. З них голосувати на конклаві зможуть тільки 11, оскільки, за правилами, у виборах Папи беруть участь лише молодші 80 років.

Читайте також: Папа Римський Бенедикт XVI шокував світ зреченням від престолу

"Посилення американського впливу серед кардиналів-вибірників може означати, що Бенедикт XVI дуже добре розумів, що католицизм перестав бути переважно європейської конфесією", - зазначають експерти.

З 11 голосами США стають другим за величиною блоком, поступаючись тільки Італії, на яку припадає 28 вибірників, згідно з даними прес-служби Святого Престолу у Ватикані. На третьому місці Німеччина з шістьма голосами.

Проте експерти сходяться в тому, що поки США залишаються супердержавою, місце Папи американцям не дістанеться. Належність до найпотужнішої у світі країні залишається негативним чинником для потенційних кандидатів на папський трон.

Читайте також: Бенедикт XVI залишок життя проведе в монастирі

Нагадаємо, що найвірогіднішим місцем походження наступного Папи називається Італія (5/4), на другому місці Африка (2/1), на третьому - Канада (5/2). В якості свого тронного імені новий понтифік, швидше за все, вибере ім'я Петро, хоча за традицією Папи ніколи не беруть собі це ім'я першого єпископа Риму.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів