Папа Римський Бенедикт XVI шокував світ зреченням престолу

Папа Римський Бенедикт XVI шокував світ зреченням престолу

Церковники називали цю звістку "громом серед ясного неба".

Папа Римський Бенедикт XVI через два тижні зречеться престолу. Про своє рішення сам понтифік повідомив на консисторії колегії кардиналів.

Папа пояснив, що почав відчувати тяжкість від роботи на престолі. Він довго обдумував це рішення і вирішив зробити це "на благо церкви" та через свій поважний вік.

Дивіться фото: Бенедикт XVI зрікся престолу через брак енергії тіла та духу

Примітно, що у нещодавно зареєстрованому екаунті Папи Римського в Twitter нічого не повідомляється про його зречення.

Останній на часі твіт понтифіка, залишений менше доби тому, говорить: "Ми повинні вірити в могутню силу Божої ласки. Ми всі грішники, але Його благодать перетворює і оновлює нас".

Проте новини сколихнула світ, а декан Колегії кардиналів Анджело Содано назвав це "громом серед ясного неба".

Проте, Ватикан уже призначив дату виборів нового Папи. Конклав кардиналів, який обере нового Папу Римського після відходу Бенедикта XVI, збереться в березні 2013 року.

Світові лідери і церковні діячи назвали рішення Понтифіка неочікуваним і шокуючим.

Примітно, що останній на даний момент випадок зречення понтифіка від престолу, не рахуючи антипап, стався в 1415 році. Тоді свій пост покинув Папа Григорій XII.

Кодекс канонічного права передбачає право папи відректися від престолу, причому це зречення не потребує чийогось затвердження. Єдиною умовою дійсності зречення є вільна воля папи.

Між тим, наступний після Бенедикта XVI Папа Римський має стати останнім Папою перед кінцем світу. Про це говорить пророцтво Святого Малахії.

Найбільш вірогідним наступником Бенедикта XVI букмекери вважають кардинала Пітера Кодво Аппіаха Тарксона з Гани.

Після звістки про зречення Папи в купол собору Святого Петра вдарила блискавка.

Примітно, що після зречення Папою престолу у Ватикані заговорили про розкол церкви.

Папа Римський зрікся престолу_4
Фото EPA/UPG
Своє зречення Бенедикт XVI пояснив тим, що це буде "на благо церкві"
Шлях до папства

Зазначимо, Бенедикт XVI очолив Римо-католицьку церкву у 2005 році – тоді йому було 78 років. Він став 265-м Папою Римським і найстаршим за віком на момент обрання з часів Папи Климента XII, який був обраний у 1730 році.

Па́па Ри́мський Бенеди́кт XVI народився як Йозеф Алоїс Ратцінгер 16 квітня 1927 року в місті Марктль, Баварія, Німеччина.

У 1941 році він став членом гітлерюгенду. Під час Другої світової війни служив у зенітному батальйоні вермахту.

У 1944 році поступив на службу в Австрійський легіон. У 1945 році він дезертирував і повернувся додому, але незабаром був арештований і провів кілька місяців у таборі для військовополонених.

З 1946 по 1951 рік навчався теології та філософії в Мюнхенському університеті. 29 червня 1951 він став священиком. У 1953 році він захистив дисертацію зі спадщини блаженного Августина.

З 1959 року викладав на кафедрі теології Боннського університету. У 1966 році він став головним експертом у сфері догматичної теології в університеті Тюбінгена. У розпал студентських заворушень у Європі в 1960-і роки він виступав в якості опонента ліворадикалів.

У 1970 році Ратцінгер став одним з авторів меморандуму дев'яти німецьких теологів з вимогою реформ у католицькій церкві, в якій, зокрема, містилася пропозиція про скасування обітниці безшлюбності, проте потім він змінив свої погляди.

24 березня 1977 Ратцингер став архієпископом Мюнхена і Фрайзінг. 27 червня того ж року Папа Павло VI призначив його кардиналом.

25 листопада 1981 він очолив Конгрегацію доктрини віри, яка до 1908 року називалася Святою інквізицією.

30 листопада 2002 Йозеф Ратцингер став деканом Колегії кардиналів. Пізніше він став першим за 450 років Папою Римським, обраним понтифіком з цієї посади, і першим німцем на ній за майже тисячу років.

Папа Римський зрікся престолу_16
Фото EPA/UPG
Понтифік є автором близько 60 книг
Понтифікат Бенедикта XVI ознаменувався масовими акціями протесту мусульман проти нього після його промови в університеті Регенсбурга у вересні 2006 року, в якій він процитував слова візантійського імператора Мануїла II.

20 березня 2010 Бенедикт XVI вперше в історії папства у зв'язку з розслідуванням випадків сексуального насильства над дітьми та їх приховування в ірландському єпископаті католицької церкви, випустив пастирське послання

В його посланні говорилося, що священики-педофіли "зрадили довіру, надану їм безневинними молодими людьми та їх батьками" і "повинні відповісти за це перед Всемогутнім Богом і перед законом у порядку, заснованим судом".

Він також є автором близько 60 книг: "Вступ до християнства", "Есхатологія", "Звіт про стан віри", "Бог Ісуса Христа", "Сіль землі", "Християнство та Католицька Церква на зламі тисячоліть" тощо.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів