Обама і Ердоган планують обговорити екстрадицію Гюлена на саміті G20

Турецька влада називає Фетхуллу Гюлена організатором недавньої спроби військового перевороту в країні.

Президент США Барак Обама і президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган обговорять можливість екстрадиції турецького опозиціонера Фетхуллаха Гюлена на саміті країн "великої двадцятки" в Китаї, заявив представник президента Туреччини Ібрагім Калин.

Про це пише ВВС.Russian.

"В ході переговорів в Китаї, звичайно, буде обговорюватися питання про екстрадицію Гюлена", - сказав Калин. Турецька влада називає Фетхуллу Гюлена організатором недавньої спроби військового перевороту в країні. Сам він стверджує, що абсолютно непричетний до цього.

Раніше Гюлен заявляв, що якщо хоча б десята частина звинувачень проти нього буде доведена, то він готовий повернутися в Туреччину і відбути найсуворіше покарання. Фетхуллаха Гюлен вважається в Туреччині другим за впливовістю людиною після президента Ердогана. Вони були соратниками, коли останній прийшов до влади, однак потім їх шляхи розійшлися.

Нагадаємо, що раніше прокуратура Стамбула направила в Міністерство США лист з вимогою арешту лідера руху "Паралельна держава" Фетуллаха Гюлена. Лист, підготовлений прокурором Джаном Тунджаем, надіслано в Департамент міжнародного права та зовнішніх зв'язків Мін'юсту США для подальшого розгляду у відповідних інстанціях Сполучених Штатів.

Своєю чергою Міністерство юстиції США відправить в Туреччину групу експертів, яка повинна перевірити звинувачення проти Гюлена.

Хто такий Гюлен і чому його називають організатором держперевороту в Туреччині

У сьогоднішньому заколоті влада обвинувачує надзвичайно впливового в ісламському світі активіста Фетхуллу Гюлена. Колись він був кращим другом Ердогана, навіть підтримував тоді ще молодого політика. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: