Олланд хоче зібрати Радбез ООН щодо Сирії без "театру дурнів"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Потрібно припинити вогонь, наголосив він.

Президент Франції Франсуа Олланд вимагає якнайшвидше скликати засідання Ради Безпеки ООН з приводу ескалації конфлікту в Сирії.

Про це він заявив під час виступу на 71-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, повідомляє Укрінформ.

"У мене є тільки одне слово: досить. Рада Безпеки повинна зібратися якнайшвидше, щоб покласти край конфлікту та хаосу. Це не повинен бути театр дурнів або, іншими словами, місце, де кожен уникає відповідальності. Ніхто не повинен заважати роботі Ради Безпеки", - наголосив Олланд.

Він зауважив, що "сирійська трагедія" в очах історії буде "ганьбою міжнародної спільноти, якщо ми не покласти край конфлікту найближчим часом".

"Тисячі дітей загинули від бомбардувань, половина населення голодує, мають місце напади на гуманітарні конвої, використовується хімічна зброя. Досить!", - сказав він.

Олланд також висунув чотири пропозиції Франції для врегулювання ситуації в Сирії.

"Потрібно припинити вогонь, негайно забезпечити гуманітарну допомогу в Алеппо та інші міста, що страждають, відновити політичні переговори, відповідно до принципів, встановлених у 2012 році, та покарати винних у застосуванні хімічної зброї в Сирії", - сказав він.

Також Олланд поклав усю відповідальність за новий виток ескалації у Сирії на режим Асада та "країни, які його підтримують".

"Режим відповідальний за порушення перемир'я. Я хочу сказати тим, хто його підтримує з-за кордону, що вони повинні змусити режим бути прихильним миру. Якщо вони цього не зроблять, то вони також разом з режимом несуть відповідальність за розкол та хаос в Сирії", - сказав він.

Фотогалерея ООН залишає жителів Сирії без гуманітарної допомоги після бомбардувань гумконвоїв в Алеппо (9 фото)

Нагадаємо, за кілька годин після заяви сирійської армії про встановлення перемир'я за посередництва США та Росії відбулося бомбардування гуманітарного конвою неподалік Алеппо. У результаті загинуло щонайменше 12 осіб.

Два російські військові літаки Су-24 перебували над гуманітарним конвоєм, повідомили ЗМІ з посиланням на американську розвідку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції