Папа Римський обіймами та поцілунком привітав підсанкційного митрополита в Будапешті

Папа Римський обіймами та поцілунком привітав підсанкційного митрополита в Будапешті

Папа Римський обіймами та поцілунком привітав підсанкційного митрополита в Будапешті

Папа Римський Франциск у Будапешті зустрівся із митрополитом Іларіоном, який перебуває під санкціями в Україні / Фото: Vatican News

Глава католицької церкви привітав митрополита Іларіона обіймами та поцілував його панагію.

Під час візиту до Угорщини Папа Римський Франциск зустрівся з митрополитом Будапештським і Угорським, який раніше займав посаду голови відділу зовнішніх зв’язків Московської патріархії Іларіоном (Алфеєвим). Проти цього церковника в Україні запроваджені санкції. 

Про цю зустріч в суботу, 29 квітня, повідомляє Vatican News.

Вона відбулася в посольстві Ватикану в Будапешті та тривала близько 20 хвилин.

Глава католицької церкви привітав митрополита Іларіона обіймами та поцілував його панагію - медальйон із зображенням Богородиці.

Перша зустріч Папи Франциска та митрополита Іларіона, якого вважають одним з провідних неформальних переговорників РПЦ, відбулася 20 березня 2013 року, тобто наступного дня після того, як він став главою католицької церкви.

Востаннє вони зустрічалися 22 грудня 2021 року у Ватикані, коли обговорили "деякі питання спільного занепокоєння" та зобов’язалися "шукати конкретні людські та духовні відповіді".

За рішенням Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України митрополит Іларіон разом із ще 21 діячем РПЦ перебуває під санкціями в Україні. Він перебуває в санкційному списку з громадянами Росії, які “прикриваючись духовністю, підтримують терор та геноцидну політику”.

Нагадаємо, перед річницею повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папа Римський Франциск закликав до припинення вогню та мирних переговорів. Понтифік заявив, що жодна перемога не може бути "побудована на руїнах".

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація