Парламент Британії у "підвішеному стані". Що це означає та які наслідки матиме для Brexit

Партія прем'єр-міністра Терези Мей офіційно втратила більшість у парламенті.

У Британії за результатами дострокових всезагальних парламентських виборів парламент перебуватиме у "підвішеному стані". Про це повідомляє CNN.

"Парламент у підвішеному стані" означає те, що жодна з британських партій не отримала більшості. Так, Консервативній партії на чолі з прем'єр-міністром Терезою Мей потрібно буде створити коаліцію з однією з менших партій.

Друге місце за результатами виборів посіли лейбористи. Вони також можуть утворити коаліцію.

Якщо партії не домовляться про коаліцію, партія може створити уряд меншості, однак проштовхувати закони стане важче.

Основною причиною, чому британському парламенту потрібно якнайшвидше створити коаліцію, є переговори Британії з ЄС щодо "Брекзиту", які мають початися 19 червня. Без усталеного уряду розпочати перемовини буде неможливо.

Зазначимо, що Консервативна партія отримає найбільше місць у парламенті. За попередніми результатами, вони отримали 318 місць. Їм не вистачило лише шести місць для того, щоб утворити більшість у парламенті. Своєю чергою, лейбористи отримали 262 місця, Шотландська національна партія - 34. Інші місця посіли менші партії. 

Своєю чергою, лідер британської опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбін закликав прем'єр-міністра країни Терезу Мей піти у відставку, враховуючи підсумки дострокових виборів, передає The Telegraph.

Нагадаємо, під час висвітлення виборів у Британії оператор камерою відштовхував журналістів.

Залиште свій коментар