Парламент Валенсії визнав Голодомор актом геноциду

Парламент Валенсії визнав Голодомор актом геноциду

Фото: УНІАН

Депутати засудили тоталітарний режим Сталіна.

Депутати парламенту Валенсійської автономії Іспанії одноголосно ухвалили постанову "Про підвищення обізнаності та засудження великих злочинів ХХ століття, яким був Голодомор 1932-1933 років".

Про це повідомляє "Укрінформ".

Згідно з ухваленою постановою, уряд Валенсії має у тримісячний термін повідомити парламентський комітет із прав людини про вжиті заходи в цьому напрямі.

Як зазначається, під час виступів представники всіх фракцій погодилися з оцінкою Голодомору як геноциду. У мотиваційній частині постанови йдеться про "найрішучіше засудження нелюдських та геноцидних дій, здійснених тоталітарним режимом Сталіна".

До того ж у резолютивній частині документа парламент закликав виконавчу владу сприяти "пізнанню та осуду Голодомору - разом із великими злочинами XX століття, диктатурами, формами репресій та знищення людських життів - щоб пам’ять про ці події слугувала попередженням для нинішніх та майбутніх поколінь валенсійців".

За словами представників громадської організації Instituto 9 de Mayo, яка займалася підготовкою та просуванням постанови, Пабло Хіля та Андрія Якубува, "ухвалене рішення ставить питання про наступні дії тутешньої влади, які ми будемо підтримувати, зокрема забезпечення відомостей про Голодомор в освітянській мережі, чого немає досі".

Зауважимо, у засіданні парламенту Валенсії взяла участь генеральний консул України Оксана Драмарецька, а також півтора десятка діячів української громади, з якими зустрівся голова валенсійського парламенту Енрік Морера.

Нагадаємо, 2010 року комітет з питань освіти Конгресу депутатів Іспанії відхилив пропозицію, подану каталонською партією, про включення інформації щодо Голодомору до навчальних програм. На регіональному рівні в Іспанії Голодомор визнаний геноцидом парламентами Країни Басків (2003), Каталонії (2007) та Балеарських островів (2007).

У США, Канаді, Великій Британії та Литві нагадали про Голодомор і висловили підтримку Україну

У США, Канаді, Великій Британії та Литві нагадали про Голодомор і висловили підтримку Україну

Раніше канадська провінція визнала Голодомор актом геноциду українського народу. Депутати парламенту провінції підтримали документ одностайно. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація