Патріарх Кирило може заволодіти квартирою сусіда завдяки пилу

Дата публікації
Перегляди
3124
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Патріарх Кирило може заволодіти квартирою сусіда завдяки пилу

Патріарх Кирило подав на сусіда до суду через пил / Фото: Офіційний сайт РПЦ

Суд вирішив, що саме ціною власних апартаментів екс-міністр МОЗ Росії (сусід патріарха Кирила)може відшкодувати непоправну шкоду, нанесений майну священнослужителя.

Патріарх Кирило вже найближчим часом може значно поліпшити свої житлові умови.

Його представники зуміли домогтися накладення арешту на московську квартиру в престижному "Будинку на набережній", яка належить лікарю-кардіохірурга, колишньому міністру охорони здоров'я Юрію Шевченку, і розташовується по сусідству з помешканням патріарха Кирила (Володимира Гундяєва).

Суд вирішив, що саме ціною власних апартаментів Шевченко може відшкодувати непоправну шкоду, нанесену майну Гундяєва. Меблі й книги патріарха виявилися покриті шаром пилу, яка, як вважають судді, прилетіла з квартири екс-міністра. При підрахунку гігантської суми збитку враховувалися навіть наночастинки, виявлені в житлі Гундяєва.

Як розповіли представники Юрія Шевченка, ця історія почалася ще в 2010 році. Тоді родина Шевченка придбала квартиру в будинку 2 по вулиці Серафимовича ("Дім на набережній") для дочки Ксенії і її чотирьох дітей. Навесні 2010 року в апартаментах почався ремонт, який в жовтні перервала вельми представницька делегація. Несподівано в приміщення увірвалися керівники управи району Якиманка, представники мерії, співробітники правоохоронних органів і навіть один депутат Держдуми. Робітників мало не під конвоєм відвели до квартири поверхом вище, де їх чекала якась Лідія Леонова. Там будівельникам вказали ... на пил, після чого доставили у відділення міліції. Втім, через що піднявся такий переполох, з'ясувалося досить швидко.

Пил з'явився в п'ятикімнатних апартаментах площею 144,8 кв. м, які належать патріарху Кирилу

За словами представників Шевченка, незабаром після події з колишнім міністром зв'язався депутат. Він запропонував себе як посередника в залагодженні конфлікту, що виник з Гундяєвим. Суть пропозиції полягала в даруванні патріарху квартири, а його представникові - 500 тис. євро. Шевченко визнав такі вимоги надмірними. Його опоненти пообіцяли, що все одно свого доб'ються.

Незабаром в Замоскворецький суд було подано позов до Шевченка на суму в 26 млн рублів, яка потім була знижена до 20 млн рублів. Шевченка звинуватили в тому, що будівельний пил виявився буквально на всіх предметах в квартирі патріарха, в результаті меблі, килими та штори прийшли в повну непридатність. 

Замоскворецький суд задовольнив позов Леонової в повному обсязі, зобов'язавши Шевченка виплатити 20 млн рублів.

"Виходить, що навіть якщо сім'я Шевченко погодиться розлучитися з квартирою, він все одно залишиться винен ще більше 4 млн рублів", - зазначили представники колишнього міністра МОЗ Росії.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3124
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація