Фанатик Путіна: підозрюваний у шпигунстві охоронець британського посольства у Берліні тримав вдома російський прапор

Фанатик Путіна: підозрюваний у шпигунстві охоронець британського посольства у Берліні тримав вдома російський прапор

Фото: thesun.co.uk

Через прихильність до крайніх правих поглядів 57-річний німець міг потрапити в поле зору російських спецслужб. 

Обшуки у помешканні охоронця посольства Великої Британії у Берліні, якого затримали за підозрою у шпигунстві на користь Росії, підтверджують, що 57-річний німець був фанатичним прихильником Путіна. 

Як повідомляє британське видання The Sun, існує припущення, що затриманий, якого називають Девід С., мав доступ до імен та псевдонімів британських агентів, які міг передати спецслужбам Кремля.

Отримував готівку від росіян

Німецька прокуратура оголосила, що його можна підозрювати у співпраці з іноземною спецслужбою принаймні з листопада минулого року.

“Щонайменше один раз він пересилав документи, отримані в ході своєї професійної діяльності, представнику російської розвідувальної служби” — йдеться в опублікованій заяві.

У прокуратурі уточнили, що в обмін на надання інформації обвинувачений отримав готівку, точної суми якої не встановлено.

За рішенням суду затриманого взяли під варту, а в його квартирі в забезпеченому районі Потсдама на південному заході Берліна поліцейські провели обшук. 

Що виявили в будинку шпигуна 

На фотографіях із будинку, в якому проживав охоронець британського посольства, чимало доказів того, що затриманий був прихильником путінської Росії.

Фото: thesun.co.uk
Фото: thesun.co.uk

Зокрема, у вітальні він тримав велетенський російський прапор, використовував як прикраси радянські військові кашкети, на видному місці стояла чашка з російським логотипом, а на його книжкових полицях було багато книг про нацистів, Другу світову війну та Радянський Союз.

Фото: thesun.co.uk
Фото: thesun.co.uk

На думку британського видання, через прихильність до крайніх правих поглядів 57-річний охоронець міг потрапити в поле зору російських спецслужб. 

Які секрети міг продати Девід С.

Затриманий не був дипломатом, тому у нього не було доступу до комп’ютерів у посольстві. У його обов’язки входили робота з відвідувачами та безпека приміщення. Однак його роль охоронця дозволяла йому вільно пересуватися територією посольства. Існує також припущення, що йому могли стати відомі  імена та псевдоніми офіцерів британської розвідки, які відвідували дипломатичне представництво.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що ставиться до цієї справи "дуже серйозно".

У поліції Берліна підтвердили арешт охоронця посольства за підозрою у скоєнні правопорушень, пов'язаних із залученням до діяльності агентів розвідки відповідно до німецького законодавства. 

Нагадаємо, раніше у Німеччині заарештували громадянина Росії, якого підозрюють у шпигунстві.

Повʼязані теми:

Наступна публікація