Польща анонсувала нову міграційну політику: до чого готуватися українцям

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Більшість іноземних працівників у Польщі - українці.

Уряд Польщі планує розробити і затвердити принципи нової міграційної політики протягом пів року, що змінить ринок праці й умови працевлаштування заробітчан.

Про це заявив заступник директора департаменту міністерства сім'ї, праці і соціальної політики Польщі Мирослав Пшевозьнік, пише "Укрінформ".

"Зараз триває робота над новою версією міграційної політики, її принципи у нас будуть через 3-4 місяці, їх ще має затвердити уряд. Загалом це займе до півроку", - розповів він.

За словами Пшевозьніка, міграційна політика базуватиметься на чотирьох основах.

"Першою основою є захист польського ринку праці, адже кожна країна захищає свій ринок і своїх працівників. Друга - взаємозамінність працівників, особливо в дефіцитних спеціальностях. Третя - циркулярне перебування іноземних трудових мігрантів. Не може бути мови про тривалі терміни працевлаштування в Польщі - тільки обмежені. Четвертою основою є заповнення прогалин в тих регіонах, де не вистачає робочих рук", - сказав представник міністерства.

Відео Німеччина запрошує трудових мігрантів із країн, які не входять до ЄС: що треба знати охочим  

Через гостру нестачу робочих рук Німеччина запрошує трудових мігрантів із країн, що не входять до Євросоюзу. Тож їхати на роботу зможуть і українці. Диплом про вищу освіту мати вже не потрібно, достатньо середньої кваліфікації, особливо шукають медсестер та доглядальниць. Утім, знати німецьку мову - обов'язково. Більше читайте тут 

Німеччина запрошує трудових мігрантів із країн, які не входять до ЄС: що треба знати охочим  

Водночас він зазначив, що для більш тривалого працевлаштування іноземців не буде перешкод за умови отримання ними документів на постійне проживання в Польщі.

Також Пшевозьнік повідомив, що раніше більшість українців, які приїжджали на роботу до Польщі, концентрувалися переважно в Мазовецькому воєводстві (адміністративний центр - Варшава) - 70%, проте зараз ситуація змінилася - тепер у Варшаві і околицях працюють лише 35% українських заробітчан.

"Ми не очікуємо, що кількість працівників з України в цьому році зменшиться: буде зростання, правда, незначне", - додав він, зауваживши, що минулого року в Польщі видали 130 тис. дозволів на сезонну роботу (садівництво, лісництво, рибальство), що більше, ніж в 2018 році, - 98% дозволів отримали громадяни України.

Водночас Пшевозьнік наголосив, що минулого року Польща видала 1,6 млн дозволів про наміри працевлаштування до півроку, що на 100 тис. більше, ніж в 2018-му, з них до 91% - українцям. До того ж було видано на 80 тисяч більше дозволів на роботу терміном до трьох років на підставі віз - 74% таких документів отримали українці.

За оцінками Нацбанку Польщі, в країні зараз перебувають 900 тис. трудових мігрантів із України, а за підрахунками міністерства сім'ї, праці і соціальної політики - від 800 тис. до 1 млн.

Цього року мінімальна оплата години праці становить 17 злотих брутто (понад 110 грн), а мінімальна зарплата - 2,6 тис. злотих брутто (майже 17 тис. грн). До 2024 року, за прогнозами уряду, мінімальна зарплата може вирости до 4 тис. злотих брутто (26 тис. грн).

Нагадаємо, раніше у Польщі розповіли, скільки українців працювали в країні нелегально. Найбільшу частку нелегалів становили українці. Окрім того, серед нелегалів виявилися 476 грузинів, 326 молдован та 243 білоруси.

Залиште свій коментар

Вибір редакції