Польща в жалобі чекає на день прощання з убитим мером Гданська

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дату поховання Павла Адамовича ще не озвучили.

Національна жалоба за вбитим мером Гданська оголошена в Польщі. Ця смерть сколихнула всю країну, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Сотні тисяч людей по усій Польщі зі свічками в руках виходили на мовчазні марші, щойно стало відомо про загибель політика. Свою акцію вони назвали протестом проти насильства та ненависті. Вийти на вулиці поляків закликав президент Анджей Дуда. "Усе це надзвичайно негативно впливає на нас і, безперечно, є ударом для нашої спільноти. Спільноти, яка хоче робити добро. Але в той момент сталося немислиме зло", - зауважив він.

ВідеоПоляки вшанували пам'ять вбитого мера Гданська

У Польщі вже арештовано трьох чоловіків, які закликали до нових вбивств після трагедії у Гданську. Зокрема, пенсіонер з Варшави подзвонив на гарячу лінію і заявив, що наступним може стати президент. Смерть зарізаного просто на сцені мера Павла Адамовича сколихнула всю країну - десятки тисяч поляків вийшли на вулиці проти насильства.

Поляки вшанували пам'ять вбитого мера Гданська

Невдовзі після повідомлення про смерть мера Гданська погрози отримав і сам Дуда. 72-річний житель Варшави зателефонував до центру сімейної допомоги й почав залякувати, що наступним убитим буде президент країни. Майже у той же час через соцмережі пролунали погрози очільникам Познані та Вроцлава – за ними стоїть 41-річний познанець. Усіх погрожувачів поліція вже затримала, правоохоронці запевняють, що у телефонних злочинців проблеми з психікою. Як, власне, і в убивці мера Гданська Стефана Вілмонта, який своєї провини не визнає. "Підзахисний відмовляється від обвинувачення. Він багато чого пояснював, але все це стосується його життєвої історії, а не подій учорашнього дня. Він відмовився відповідати на запитання про вчорашній злочин", - пояснив адвокат Дем’ян Конечний.

Найближчі три місяці, допоки збиратимуть усі докази та проводитимуть психіатричну експертизу, Вілмонт проведе за ґратами. Далі на нього чекає суд, на якому нападник може отримати від 25 років ув’язнення до довічного терміну. Коли саме ховатимуть Адамовича – наразі невідомо. У день поховання в країні буде національна жалоба. Свої співчуття висловлюють в усьому світі, серед голосів підтримки – й голос президента України Петра Порошенка. "Шокований звісткою про трагічну смерть мера Гданська Павла Адамовича. Знаю, як багато зробив він добра для українців у Польщі та українсько-польських відносин", - наголосив він.

53-річний Павло Адамович очолював Гданськ останні 20 років. Він потрапляв у корупційні скандали, але завжди мав шалену популярність у гданців. Мер любив спілкуватися із людьми та дослухатися до їхніх проблем. За день до смерті з невеличкою коробочкою в руках Адамович ходив по місту, збираючи пожертви на купівлю медичного обладнання для місцевих шпиталів.

Кореспондент ТСН Мар’яна Зінковська

Залиште свій коментар

Вибір редакції