Правозахисники виявили російський "Гуантанамо" на Кавказі

В ІТУ Владикавказа організували тортурний конвеєр для арештантів.

Ізолятор тимчасового утримання у Владикавказі в народі називають російським "Гуантанамо" через тортури, якими там піддають ув'язнених.

Про це пише "Новая газета".

Арештанти тут містяться набагато довше покладеного строку у 10 діб. Однак коли члени Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини вирішили відвідати ІТУ Владикавказа, всіх арештантів звідти вивезли. Правозахисники дійшли висновку, що ІТУ фактично використовується як секретна в'язниця для російського МВС і Слідчого комітету.

Про те, що в ІТУ Владикавказа до ув'язнених застосовуються тортури, говорять всі, хто пройшов через ізолятор. Правозахисники зустрілися з двома колишніми арештантами в СІЗО Нальчика і Черкеська. Їх імена не називаються в цілях безпеки.

Один з них розповів, що від нього вимагали дати свідчення на інших людей, але він відмовився. Тоді його почали катувати.

"Пристібали до ґрат і тримали так на 3-4 дні. Били руками і палицями по голові. Душили пакетом. Струм підключали. Я зізнався в тому, що хотіли. Потім вже відмовився, коли звідти поїхав. Дуже погано мені тоді було. Але медик оглянув мене тільки днів через двадцять. Сказав: "Ну є у тебе якісь пошкодження, ну і що? Живий же, і добре", - розповів він.

Другий арештант розповів про більш витончені тортури.

"Мене спускали вниз, у підвал, де садили в маленьке приміщення типу клітини з целофановим пакетом на голові. Тримали там 3-4 дні. Руки ззаду в наручниках. Руки нічого не відчували. Пакет не знімали всі ці дні. Піт накопичувався в пакеті. Близько півпакета рідини на голові було. Ця рідина туди-сюди перекочувалась. В районі носа вони робили маленькі дірочки. Піт тік уздовж носа. І це була рідина, яку доводилося пити. Тому що в підвалі не годували і не поїли", - розповідає він.

За словами колишнього в'язня, співробітники ІТУ практикували вивезення арештантів за межі ізолятора для тортур. Одного разу його вивезли в будівлю колишнього 6-го відділу МВС і били струмом по геніталіях. Так його катували 15 разів.

"Пекельно боляче. Багато не треба. Секунд 15 — і все: втрачаєш свідомість. У перші рази сунули під ніс нашатир. А потім (я спочатку не зрозумів, що це таке) такий страшний запах, а потім дійшло — це була пляшка з сечею. Там на дні було трохи сечі, і коли на пляшку натискали, звідти виходили моторошні отруйні пари. Ось нюхаєш цю гидоту, приходиш трохи в себе, і знову струмом по яйцях. Знову вирубаєшся... Я там зізнався у всьому. Потім, коли вивезли звідти, відмовився від своїх свідчень", - розповів він.

Адвокати арештантів, що пройшли через російський "Гуантанамо", неодноразово зверталися зі скаргами на систематичне застосування тортур щодо їх підзахисних. І кожен раз прокуратура Північної Осетії відповідала, що тортур в ізоляторі немає.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: