Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Болтон заявив про небезпеку продажу Китаю "Мотор Січі" і назвав причини

Болтон заявив про небезпеку продажу Китаю "Мотор Січі" і назвав причини

Радник Трампа вважає, що таким чином Китаю хоче збільшити свій вплив у всьому світі.

Продаж підприємства "Мотор Січ" є важливим питанням не тільки для України, а й Сполучених Штатів,Європи, Японії, Австралії та Канади.

Таку думку в інтерв’ю Радіо Свобода висловив радник президента США з національної безпеки Джон Болтон. 

За його словами, під час свого візиту до України він не буде зустрічатися з менеджерами зводу "Мотор Січ", як про це писали журналісти видання Wall Street Journal.

"Йдеться про зусилля Китаю використати позитивний торгівельний баланс країни для того, щоб отримати економічні важелі у різних країнах, щоб отримати зиск від оборонних технологій, розроблених іншими країнами. Ми в США маємо важелі, щоб захистити наші механізми, які стосуються національної безпеки. Україна теж мала б розглянути таку можливість", - наголосив він.

За словами Болтона, таким чином Китай хоче збільшити свій вплив у всьому світі на тривалий час. "У них своє уявлення про те, який би вигляд мав світовий порядок. Ми віримо у вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон, а також у вільну і відкриту Центральну Європу", - наголосив радник Трампа.

На запитання, чи проти Болтон такої угоди, він відповів, що не хоче "говорити про конкретні угоди". "Я вважаю, що уряд, який діє у власній суверенній сфері має право захищати свою оборонну галузь та прагнути добробуту для українського народу. Я думаю, що нова українська влада президента Зеленського очевидно зараз має це за свій найвищий пріоритет, і він мав би переконатися, перш ніж операцію такого роду дозволять здійснити, що він цього справді виграє український народ. Це те, чого прагне нова українська влада, і ми це підтримуємо", - наголосив Болтон.

За його словами, українська влада має оцінити всі можливості щодо укладання або відвернення угоди про продаж підприємтсва. 

"Ми бачили, як Китай працює в низці країн світу: здається, що їхні угоди містять дуже сприятливі умови фінансування, але трохи пізніше вони виявляються не такими сприятливими. Якщо говорити прямо, то китайці вдалися до відверто корупційних дій у багатьох країнах, щоб гарантувати комерційний успіх для своїх компаній. І думаю, що якщо боротьба з корупцією є в Україні одним із пріоритетів, то останнє, що хотів би бачити український народ, – це ще більше корупції, яка заходить у країну ззовні", - сказав Болтон у розмові.

Як повідомлялося раніше, журналісти bihus.info виявили, що Мотор Січ" власника В’ячеслава Богуслаєва постачає до Росії деталі для авіаційних двигунів попри заборону на експорт військової техніки до країни-агресора. За даними журналістів, Богуслаєв та директор представництва "Мотор Січ" у Москві Петро Кононенко мають цілу низку підприємств у Росії: "Борисфен", "Лосиный остров", "ЦИАМ", "Авиаремонт-МС", "ВКМС" та "ВК-МС".  Державний концерн "Укроборонпром" заявив, що від 2014 року не постачає озброєння та військову техніку (ОВТ) до Росії, а інформація у дослідженні SIPRI про світовий експорт зброї є некоректною.

Відео Про свій візит до Києва оголосив американський радник з питань безпеки й оборони Джон Болтон

Зустріч в Нормандському форматі та візит радника США з питань безпеки до Києва - такі наслідки саміту Великої Сімки для України. Анонс чергового етапу перемов української, французької, німецької та російської сторін зробив президент Франції Еммануель Макрон. За його словами, чотиристоронню зустріч планують вже цього вересня.   

Про свій візит до Києва оголосив американський радник з питань безпеки й оборони Джон Болтон

Залиште свій коментар

Вибір редакції