Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Протести в Гонконгу. Трамп пропонує главі Китаю особисту зустріч для вирішення проблеми

Президент США назвав Сі Цзіньпіна "чудовим лідером", який "поважає свій народ".

Президент США Дональд Трамп запропонував китайському лідеру Сі Цзіньпіну зустрітися особисто, щоб обговорити проблему з масовими протестами в Гонконгу.

Про це він написав у твіттері.

"Я дуже добре знаю президента Китаю Сі. Він чудовий лідер, який дуже поважає свій народ", - сказав Трамп. На думку президента США, якщо глава КНР "захоче швидко і гуманно вирішити проблему Гонконгу, він може це зробити". "Особиста зустріч?", - запитав Трамп.

Як повідомлялося раніше, Китай стягнув військову техніку та людей впритул до охопленого протестами Гонконгу. Це підтверджують фото з супутника.

Нагадаємо, хвиля протестів у Гонконгу триває вже 10 тижнів. Почалося все з закону про екстрадицію, який планувала ухвалити влада. Документ дозволяв висилати підозрюваних до материкового Китаю.

Критики законопроекту побоюювалися, що заплановані зміни надаватимуть владі можливість переслідувати громадських активістів, невдоволених політикою Пекіна. Досі Гонконг відмовлявся здійснювати екстрадицію підозрюваних за запитом органів юстиції з материкового Китаю через розбіжності в законодавстві та недостатню прозорість китайської системи правосуддя. Ще одним чинником, що стримував від екстрадиції, було застосування смертної кари в Китаї.

Втім після того, як від скандального проєкту відмовились, протестувальники вимагали вже відставки чиновників і демократичних реформ.

Гонконг, що до 1997 року був британською колонією, наділений наразі високим ступенем автономії за принципом "одна країна - дві системи". Тож у Гонконзі й досі громадянам забезпечені такі фундаментальні права та свободи людини, що обмежені у китайців, як свобода слова та ЗМІ. Опозиція в Гонконзі звинувачує Китай у тому, що він дедалі сильніше втручається у внутрішні справи Гонконгу.

ВідеоНова хвиля антиурядових протестів триває у Гонконгу – учасників силою розганяли

Акція десятків тисяч людей починалася мирно, але, коли протестувальники рушили до урядового кварталу, градус масових настроїв почав стрімко рости. Мітингарі заблокували дороги та почали кидатися димовими шашками. Не шкодуючи сил, їх угамовували десятки загонів поліції. У хід пішли кийки та водомети.      

Нова хвиля антиурядових протестів триває у Гонконгу – учасників силою розганяли

Залиште свій коментар

Вибір редакції