Референдум у Туреччині: противники пояснили, чим голосування "за" загрожує країні

Результати голосування дають різні дані.

Із парламентської республіки Туреччина у неділю, 16 квітня, може перетворитися на президентську.

17 поправок до Конституції, за чи проти яких проголосують турки на референдумі, дають Ердогану право власноруч видавати закони і призначати міністрів, йдеться у сюжеті ТСН 19:30.

Роздавати ручки, виводити дітей з прапорами - усі методи згодяться. Туреччина, кажуть нам біля палатки "Так" - повинна бути незалежною. За чотири метри навпроти виступають за незалежну Туреччину від Реджепа Ердогана.

На відміну від опонентів агітатори за президента іншими мовами крім турецької користуватися не люблять. З Америкою у їхнього президента стосунки напружені, європейців Ердоган взагалі ледве не щодня називає фашистами, тому що його міністрів агітувати тамтешні турецькі громади не пустили одразу кілька країн. Тепер він на ОБСЄ образився, бо вони сумніваються в тому, що волевиявлення за умов репресій пройде без проблем.

У запломбованих жовтогарячих мішках голоси турків з-за кордону приїжджають на батьківщину. Явка, кажуть, була вищою за президентські вибори. Те, що знаходиться в мішках - може змінити Туреччину назавжди. 

Чотири найбільші соціологічні опитування дають чотири різні результати. AKAM стверджує: майже 54% виборців проголосують проти розширення повноважень президента. SONAR погоджується з результатом, хоча там цифри менші. ANAR натомість пророкує перемогу партії Ердогана – 52% "за", як і KONSENSUS.

Стамбульський блогер, народжений в Маріуполі, Андрій - громадянин Туреччини вже 15 років. Зараз вона нагадує йому Україну з минулого.

Наразі те, що турецька економіка страждає виключно через Європу, як про це ще напередодні розповідали агітатори, вірять далеко не всі, тому й противників у референдуму більшає. Але в їхню перемогу Андрій не вірить.

"Я в Україні був минулий раз ще за часів Януковича. Зараз йдуть дуже серйозні конкретні паралелі того режиму, коли беруться величезні корпорації, дерибаняться і при цьому окремі власники корпорацій залишаються на своїх місцях, але під ними сидять потрібні люди, які отримують всі відкати", - стверджує блогер Андрій Кузьменко.

Перші результати референдуму з'являться вже вночі проти понеділка, тому що рахують турки швидко. Наразі в Стамбулі багато поліції.

Яна Слєсарчук

ВідеоТуреччина може перетворитися з парламентської республіки на президентську

Залиште свій коментар