Офіційно кількість вбитих підтверджувати відмовляються. 

Агенція Reuters повідомила, що втрати російських військових від початку 2017-го року стали найбільшими за часи участі в сирійській компанії і загинули близько 40 найманців та силовиків РФ.

Відповідні свідчення журналісти отримали від рідних і близьких загиблих, а також від офіційних осіб в тих місцях, де вони жили. Відзначається, що за попередні 15 місяців участі РФ у боях в Сирії на боці уряду Башара Асада загинули 36 військових.

Зібрані дані про загиблих не можуть відображати повної картини, адже командири підрозділів наполягають на мовчання родин вбитих.

Відзначається, що серед 40 росіян, загиблих в Сирії цього року, був 21 приватний військовий фахівець і 17 військових. Статус ще двох осіб встановити не вдалося.

Одним із загиблих, якого РФ офіційно не визнає, є 40-річний Олександр Промогайбо з міста Бєлоречєнськ на півдні Росії. Він загинув в Сирії 25 квітня, розповів його друг дитинства Артур Маробян. За участь у сирійській кампанії йому обіцяли 360 тисяч рублів на місяць (близько 6 тисяч доларів). До сирійських боїв росіянин служив в повітряно-десантних військах і воював в Чечні. Про це повідомив колишній однокласник Промогайбо.

Де саме у Сирії він загинув, журналістам встановити не вдалося. Однак колишній ватажок терористів на Донбасі Ігор (Стрєлков) Гіркін заявляв, що російські найманці останнім часом воювали в околицях сирійського Хомса разом із загонами "Хезболли".

Ще одним загиблим є  51-річний російський підполковник Геннадій Перфильєв, якого нібито відправили до Сирії як військового радника. Він загинув під час мінометного обстрілу 8 квітня, розповіли Reuters його товариші, які навчалися разом з ним в Челябінському вищому танковому командному училищі.

На закритому кладовищі в Підмосковних Митищах журналісти розшукали його могилу. Ім'я Перфільєва і дата його смерті були загороджені фотографією. На могилах кількох інших загиблих в Сирії військовослужбовців, які поховані поруч, імена і дати смерті також прикриті їхніми портретами.

Нагадаємо, раніше одразу два російських видання - РБК та Рейтер повідомляли, що РФ зазнала значних втрат у Сирії, загиблих принаймні втричі більше, ніж говориться офіційно. За даними журналістів, серед вбитих було багато найманців так званої "групи Вагнера" - приватних найманців з досвідом бойових дій на Донбасі та у Чечні. 

Батальйон "ПВК Вагнера" юридично не існує, тому що в Росії немає закону про приватні військові компанії або громадські організації, які можуть мати важке піхотне озброєння і бронетехніку. 

Самого лідера найманців "Вагнера" заскочили на кремлівському прийомі 9 грудня. Повідомляється, що президентський прийом відбувся в Георгіївському залі Кремля, на нього були запрошені понад 300 військових і цивільних осіб, які "виявили особливу мужність і героїзм". 

Залиште свій коментар