Росія і Україна стали головними темами саміту НАТО у Варшаві

Ключовим днем обговорення ситуації по нашій країні стане субота.

У Варшаві розпочався саміт НАТО. До польської столиці з'їхалися десятки президентів та прем'єр-міністрів країн-членів та партнерів альянсу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Основною темою зібрання є Росія та захист від неї. Ключове рішення першого дня – це розміщення чотирьох батальйонів на у трьох країнах Балтики та в Польщі. Це має відлякати Росію, щоби та не зазіхала на нові території. Разом із фактичним визнання сучасної РФ загрозою для Східної Європи, НАТО хоче продемонструвати солідарність, єдність і готовність швидко реагувати на загрози. Ухвалення рішення про батальони має показати монолітність військового блоку.

В питаннях оборони НАТО співпрацюватиме з Європейським союзом. Про що вже підписали декларацію – у випадку загроз зі сходу та півдня структури діятимуть разом. Зокрема, укріплюватимуть обороноспособність у разі виникнення гібридних загроз. Але напряму оголосити Росію ворогом у блоці не поспішають. "Ми не хочемо нової холодної війни. Холодна війна – це історія й вона має залишитися в минулому. Ми намагатимемося налагодити конструктивний та змістовний діалог з Росією й зробити наші наміри прозорими, аби уникнути непорозумінь і зменшити ризик військових зіткнень. Росія – наш найбільший сусід й важливий чинник європейської безпеки, тож ґрунтовний діалог дуже важливий", - наголосив перед самітом генсек Альянсу Йенс Столтенберг.

Про що говорили в перший день саміту у Варшаві

Росія і як від неї захиститися –одна з ключових тем нинішнього саміту. Російські журналісти намагалися випитати у Столтенберга та польських чиновників, чи дійсно вони думають, що миролюбива Росія може напасти на Польщу. На що отримали відповіді:  без подій в Україні та анексії Криму потреби зміцнювати східний фланг НАТО не було б.

На закиди російських журналістів про те, що Росія не має наміру нападати на Балтику та Польщу, натомість НАТО агресивно себе веде по відношенню до Росії – Столтенберг та польські чиновиники відповідають, що без анексії Криму та подій на сході України потреби зміцнювати східний фланг НАТО не було б. "Це ми реагуємо на систематичні загрози з боку Росії, які тривають кілька років. Не зрегували ми на події в Грузії, тільки почали регувати на сильні загрози в Україні. Це Росія сповідує імперську політику і творить ворогів на Заході, що вигідно для внутрішньої політики Путіна. Уявіть, Путін скаже в Росії – нам нічого не загрожує. То росіяни почнуть питати, чого ми не реформуємо країну", - пояснив міністр закородонних справ Польщі Вітольд Ващиковський.

У цьому контесті НАТО продовжує політику відкритих дверей і готове приймати нових членів. У саміті бере участь Чорногорія, яка практично вже однією ногою в Альянсі. Також приїхало керівництво Фінляндії – країни, яка не є членом НАТО, але російська агресія та загрози з Близького Сходу мотивують її більше співпрацювати з військовим блоком.

Нарощування сил на сході й Альянс в умовах Brexit. Про що говоритимуть на саміті НАТО у Варшаві

На саміт уже прибув і президент України Петро Порошенко. Він зустрівся з президентом Туреччини і планує на вечір розмови з президентом Фінляндії та прем'єр-міністром Великої Британії.

Україна, за словами генсека НАТО, ще зволікає із заявкою про членство, бо фокусується нині на реформах сектора оборони. Але є близьким партнером НАТО і рішення про вступ залежить від самої України та 28 країн-членів Альянсу. Наша держава буде головною темою зустрічей у суботу, коли у Варшаві говоритимуть про агресію на Донбасі та українські реформи у безпеці і обороні. НАТО обіцяє надати комплексний пакет допомоги України. Мова йде і про консультації, як реформувати армію, і про програми розмінування Донбасу, і про лікування поранених та ще багато різних проектів.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: