Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія і Україна стали головними темами саміту НАТО у Варшаві

Ключовим днем обговорення ситуації по нашій країні стане субота.

У Варшаві розпочався саміт НАТО. До польської столиці з'їхалися десятки президентів та прем'єр-міністрів країн-членів та партнерів альянсу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Основною темою зібрання є Росія та захист від неї. Ключове рішення першого дня – це розміщення чотирьох батальйонів на у трьох країнах Балтики та в Польщі. Це має відлякати Росію, щоби та не зазіхала на нові території. Разом із фактичним визнання сучасної РФ загрозою для Східної Європи, НАТО хоче продемонструвати солідарність, єдність і готовність швидко реагувати на загрози. Ухвалення рішення про батальони має показати монолітність військового блоку.

В питаннях оборони НАТО співпрацюватиме з Європейським союзом. Про що вже підписали декларацію – у випадку загроз зі сходу та півдня структури діятимуть разом. Зокрема, укріплюватимуть обороноспособність у разі виникнення гібридних загроз. Але напряму оголосити Росію ворогом у блоці не поспішають. "Ми не хочемо нової холодної війни. Холодна війна – це історія й вона має залишитися в минулому. Ми намагатимемося налагодити конструктивний та змістовний діалог з Росією й зробити наші наміри прозорими, аби уникнути непорозумінь і зменшити ризик військових зіткнень. Росія – наш найбільший сусід й важливий чинник європейської безпеки, тож ґрунтовний діалог дуже важливий", - наголосив перед самітом генсек Альянсу Йенс Столтенберг.

Відео Про що говорили в перший день саміту у Варшаві

На закиди російських журналістів про те, що Росія не має наміру нападати на Балтику та Польщу, натомість НАТО агресивно себе веде по відношенню до Росії – Столтенберг та польські чиновиники відповідають, що без анексії Криму та подій на сході України потреби зміцнювати східний фланг НАТО не було б. "Це ми реагуємо на систематичні загрози з боку Росії, які тривають кілька років. Не зрегували ми на події в Грузії, тільки почали регувати на сильні загрози в Україні. Це Росія сповідує імперську політику і творить ворогів на Заході, що вигідно для внутрішньої політики Путіна. Уявіть, Путін скаже в Росії – нам нічого не загрожує. То росіяни почнуть питати, чого ми не реформуємо країну", - пояснив міністр закородонних справ Польщі Вітольд Ващиковський.

У цьому контесті НАТО продовжує політику відкритих дверей і готове приймати нових членів. У саміті бере участь Чорногорія, яка практично вже однією ногою в Альянсі. Також приїхало керівництво Фінляндії – країни, яка не є членом НАТО, але російська агресія та загрози з Близького Сходу мотивують її більше співпрацювати з військовим блоком.

Фотогалерея Нарощування сил на сході й Альянс в умовах Brexit. Про що говоритимуть на саміті НАТО у Варшаві (14 фото)

На саміт уже прибув і президент України Петро Порошенко. Він зустрівся з президентом Туреччини і планує на вечір розмови з президентом Фінляндії та прем'єр-міністром Великої Британії.

Україна, за словами генсека НАТО, ще зволікає із заявкою про членство, бо фокусується нині на реформах сектора оборони. Але є близьким партнером НАТО і рішення про вступ залежить від самої України та 28 країн-членів Альянсу. Наша держава буде головною темою зустрічей у суботу, коли у Варшаві говоритимуть про агресію на Донбасі та українські реформи у безпеці і обороні. НАТО обіцяє надати комплексний пакет допомоги України. Мова йде і про консультації, як реформувати армію, і про програми розмінування Донбасу, і про лікування поранених та ще багато різних проектів.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Залиште свій коментар

Вибір редакції