Росія проти розширення "нормандського формату", яке пропонував Зеленський – Лавров

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія проти розширення "нормандського формату", яке пропонував Зеленський – Лавров

Associated Press

Своєю чергою, глава МЗС Німеччини засудив розширення спрощеної процедури отримання російського паспорта на весь Донбас.

Росія не підтримує ідею розширити "нормандський формат" представниками США та Великої Британії.

Про це сказав глава МЗС Росії Сергій Лавров, коментуючи пропозицію президента України Володимира Зеленського, після зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом, передає Укрінформ.

"Ми виходимо з того, що формат узгоджений, він має шанс у нових умовах просунутися вперед, важливо не розпорошувати увагу", - сказав він.

Як зазначається, міністри обговорили тему майбутнього саміту Нормандської четвірки.

"Ми обидва дотримуємося думки в принципі про те, що така зустріч має бути добре підготовлена, щоби після неї були результати", - сказав Маас.

Він назвав "нормандський формат" дуже хорошим, який має працювати задля того, щоби наповнити новим життям мінський процес.

Своєю чергою Лавров заявив, що умовою проведення зустрічі на вищому рівні має бути виконання домовленостей, досягнутих на попередній. У жовтні 2016 рок, нагадав він, домовлялися про розведення в трьох пунктах, а також про вирішення надання особливого статусу Донбасу через формулу Штайнмаєра.

Російський міністр звинуватив Київ у "категоричному" блокуванні всіх спроб Москви "разом з Донецьком і Луганськом" добитися реальних кроків. Зараз, за його оцінкою, робота Тристоронньої контактної групи активізувала та провела кілька засідань, серед яких остання була найбільш результативною за всю історію існування структури.

Маас, коментуючи вчорашнє рішення Москви розширити коло українців, якім Росія готова надавати паспорти, назвав його "не тим заходом, який може привести нас у правильному напрямку". Натомість Лавров заявив, що його "дивує таких однобокий упереджений підхід до проблеми".

Зазначимо, Володимир Зеленський під час скандалу довкола телемарафону "Треба поговорити" записав ролик у якому, зокрема, звернувся особисто до Путіна. "Треба поговорити? Треба. Давайте. Чий Крим, і кого там нема на Донбасі" - почав він та запропонував розширити "нормадский формат", учасниками якого є Україна, Франція, Німеччина і Росія, лідерами Великої Британії і США. Місцем проведення зустрічі було запропоновано Мінськ. Цю ідею підтримали в Білорусі.

Своєю чергою у Кремлі заявили, що нова зустріч із керівництвом України "у будь-якому форматі" може відбутися після формування уряду

Уже в липні Україна спробує відновити обмін полоненими – підсумки зустрічі у "нормандському форматі"

Уже в липні Україна спробує відновити обмін полоненими – підсумки зустрічі у "нормандському форматі"
Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація