Росія провалила розслідування вбивства опозиціонера Нємцова – ПАРЄ

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія провалила розслідування вбивства опозиціонера Нємцова – ПАРЄ

Голос Америки

В асамблеї закликають РФ відновити розслідування.

Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з юридичних питань і прав людини звернувся до РФ з закликом відновити розслідування вбивства опозиційного політика Бориса Нємцова.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Під час доповіді член литовської делегації Емануеліс Зінгеріс наголосив на тому, що правда в справі про вбивство Нємцова досі не встановлена. Зокрема, слідчі не знайшли записів із камер відеоспостереження і не допитали очевидців вбивства.

Крім цього, в ПАРЄ вказали на суперечності в показаннях основних свідків, а також на порушення судового розгляду.

В асамблеї наголошують, що виконавці злочину навряд чи могли вбити Нємцова без прямих вказівок або схвалення з боку влади. Відповідальність за "провал розслідування" і "відсутність довіри до справи" автор доповіді покладає на голову Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна і заступника генпрокурора Віктора Гриня.

"У завдання Парламентської асамблеї Ради Європи не входить розслідування і визначення, хто вбив Бориса Нємцова. Однак очевидно, що офіційна версія, відображена у вироку, заснована на серйозних помилках розслідування і судового розгляду і не відповідає наявним доказам у багатьох фундаментальних питаннях", – йдеться в тексті.

Нагадаємо, російського політика і опозиціонера вбили у Москві 27 лютого 2015 року. Він засуджував анексію Криму Росією. А також підписав заяву із вимогою вивести з території України російські війська. Вбивство викликало обурення в усьому світі. За вбивство Нємцова за ґратами сидять п’ятеро чеченців, вирок яким винесли в липні 2017 року. Фігуранти справи отримали від 11 до 20 років колонії.

У США площі, де розташоване посольство РФ, дали ім'я Бориса Нємцова

У США площі, де розташоване посольство РФ, дали ім'я Бориса Нємцова
Наступна публікація