Росія відкликала свої винищувачі з Білорусі – Bellingcat

Певно, Лукашенку вдається протистояти розміщенню російської авіабази в Білорусі.

Росія відкликала з Білорусі свої винищувачі Су-27СМ, які розташовувалися на території 61-ї авіаційної бази в місті Барановичі.

Про це свідчать дані супутникових знімків, повідомляє сайт команди розслідувачів Bellingcat.

Російські винищувачі стояли в укриттях на пероні авіабази з грудня 2013 року. При цьому вони перебували в стані постійної бойової готовності.

Супутникові знімки, зроблені з травня по вересень цього року, показали, що літаки не повернулися на колишнє місце. Експерти Bellingcat перевірили інші діючі та запасні аеродроми, але не виявили там цих винищувачів. Розслідувачі зробили висновок, що їх не перекинули на іншу базу в межах Білорусі.

"Ніякої інформації про відкликання винищувачів в офіційних джерелах не з'являлося, але судячи з того, що вони покинули аеродром, президенту Олександру Лукашенку, ймовірно, вдається протистояти ідеї про розміщення російської авіабази в Білорусі", - йдеться в повідомленні Bellingcat.

Нагадаємо, 19 вересня 2015 року президент Росії Володимир Путін доручив МЗС і Міноборони почати переговори з білоруською стороною про створення на території республіки російської авіабази. На це президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не обговорював з представниками Москви питання про розміщення на території республіки російської авіабази. Він зауважив, що республіці не потрібні військові бази інших країн на власній території, проте Мінськ, за його твердженням, потребує озброєння для оборони західних рубежів держави.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: