Росія відправила ударні вертольоти до Керченської протоки, де очікують проходу українські кораблі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Рух протокою нині перекрито.

Росія підняла в повітря бойові вертольоти Ка-52 Збройних сил РФ над Керченською протокою, де здійснюють плановий прохід з порту Одеси до Маріуполя українські військові кораблі.

Про це повідомили у прес-центрі Командування ВМС ЗС України.

"25.11.2018 о 13.12 зафіксовано захід двох ударних вертольотів ЗС РФ Ка-52 на бойовий курс із захватом на супроводження бортовими системами управління зброєю катерів Військово-Морських сил ЗС України", - йдеться у повідомленні.

Окрім цього українські військові судна на небезпечній відстані продовжують супроводжувати прикордонні кораблі РФ.

"О 03.58 25.11.2018 малий броньований артилерійський катер Військово-Морських Сил ЗС України "Бердянськ" з метою дотримання міжнародних норм безпеки судноплавства зв’язався з береговим постом ПС ФСБ РФ, морськими портами "Керч" та "Кавказ" та повідомив про намір проходу Керченською протокою. Інформація була отримана, але відповідь не надано. Проте о 04.07 25.11.2018 зафіксовано переговори диспетчера порту Керч "БЕРЕГ-23" з малим протичовновим кораблем ЧФ РФ "Суздалець" щодо виявлення кораблів Військово-Морських Сил ЗС України", - додали у ВМС ЗСУ.

Водночас зазначається, що на виклики кораблів українських ВМС диспетчери портів "Керч" та "Кавказ" не відповідали.

Наразі українські кораблі вже третю годину чекають проходу Керченською протокою.

"О 13.42, за інформацією "Керчтрафікконтролю", на проході мосту перекрито рух в обидві сторони в зв’язку з посадкою на мілину танкера перед мостом з боку Азовського моря, рух протокою закритий в обидва боки", - наголосили військові, зауваживши, що ця інформація поки що не підтверджується міжнародною системою контролю судноплавства.

Нагадаємо, раніше Командування ВМС ЗС України повідомило, що російський військовий корабель протаранив український буксир в Азовському морі

Своєю чергою у ФСБ РФ звинуватили українських військових у незаконному перетині кораблями російського кордону, натомість МЗС України звинуватило РФ в провокаціях у Азовському морі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції