Росіяни готуються до падіння курсу рубля через ціни на нафту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Експертна оцінка відводить валюті РФ позначки 80-90 за один долар.

Аналітичний огляд низки експертних організацій в РФ передбачає проблеми з курсом рубля у найближчі роки в разі збігу низки чинників. Найважливішими серед них є ціни на нафту, збереження тенденції до купівлі валюти центробанком на внутрішньому ринку та збереження санкцій проти Росії.

Як повідомляє ТАСС, курс у 80-90 рублів за один долар з високою долею імовірності стане реальністю в разі зниження цін на нафту марки Urals до $ 50-55 за барель. Аналітики прорахували два варіанти розвитку подій – базовий і консервативний. Перший передбачає повільне зниження ціни протягом 2019-2024 років із поточних $ 69,6 до $ 53,5. У консервативному варіанті Urals різко дешевшає до 2020 року до $ 42,5, потім стабілізується і ледве зростає до $ 45,9 в 2024 році.

ВідеоРекордне падіння: на московській біржі курс євро вперше за два роки перевищив 80 рублів

Через американські санкції у РФ фіксують рекордне здешевшання рубля. Курс євро на московській біржі вперше за два роки перевищив 80 рублів. Трохи здорожчав і долар, його ціна становить 64 рубля. Російська валюта дешевшає з початку тижня на тлі свіжих американських санкцій за втручання у вибори.

Рекордне падіння: на московській біржі курс євро вперше за два роки перевищив 80 рублів

"У Росії інфляційні очікування часто корелюють з динамікою обмінного курсу рубля. Тому описане вище можливе зниження курсу до 80-90 рубля за долар і ризик ще більшої девальвації (оскільки передбачається стійкий негативний тренд цін на нафту), будуть перешкоджати "заякорінню" інфляційних очікувань на рівні ближче до 4-5%. Також ймовірне посилення ефекту переносу курсу в ціни, незважаючи на існуючі обмеження внутрішнього попиту ", - вказують експерти, розрахунки котрих були покладені в основу підготовки бюджету РФ на кілька найближчих років.

Як повідомлялося, декілька великих російських компаній тестують механізми укладання угод за кордоном без розрахунку в доларах. Це робиться на тлі погроз США розширити санкції, які вже обмежили доступ низці компаній РФ до міжнародної банківської системи. Кремль уже закликав компанії укладати більше угод з використанням інших валют, щоб скоротити залежність російської економіки від долара.

Фотогалерея На святкуванні річниці рубля у Москві моделі билися у басейні з чорною ікрою (10 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції