Росіяни вже сприймають війну на Донбасу як свій головний біль - опитування

Однак вони не проти приєднати окуповані території за кримським сценарієм.

Всеросійський центр вивчення громадської думки провів чергове опитування серед населення Росії, яке показало, що росіяни сумніваються у доцільності гуманітарних конвоїв, а цікавість до долі українського Донбасу стабільно знижується.

Про це повідомляє "Коммерсант".

Більшість опитуваних вважають, що Росія повинна визнати незалежність самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" або взагалі не втручатися і дотримуватися нейтралітету. 

На думку соціологів, такі результаті викликані "рутинізацією конфлікту" та тривалою економічною кризою в країні. Однак на думку гендиректора ВЦВГД Валерія Федорова, росіяни не проти залучення Донбасу до Росії за кримським сценарієм, ніж залишити його у складі України.

Зазначається, що падає кількість прихильників продовження широкомасштабної гуманітарної допомоги "ДНР" і "ЛНР". Якщо в січні 2015 року 78% росіян вважали, що гуманітарні конвої з продуктами і медикаментами "скоріше варто" направляти на Донбас, то тепер так думають 64%. І навпаки, півтора року тому 15% опитаних вважали, що гуманітарні конвої направляти "скоріше не слід", то тепер так вважають 27% опитаних.

"Якщо два роки тому події в Донбасі сприймалися перемогою добра над злом, то тепер сприймаються як джерело головного болю", - говорить президент фонду "Петербурзька політика" Михайло Виноградов про зміну настроїв у суспільстві.

Він також додає, що в Росії негативно ставляться до біженців з Донбасу, адже вони нібито отримують допомогу, яка "вище не тільки допомоги російського безробітного, але іноді і середньої зарплати в глухій російській провінції".

Раніше росіяни розповіли, що найбільше їх не влаштовує в країні. Виявилось, що корупція їх почала хвилювати менше.

Колона з сімдесяти вантажівок вирушить з Донського рятувального центру на Донбас

Про це повідомили в російському МНС. Везуть, буцімто, харчі, медикаменти й книжки. Втім, пересвідчитися у відповідності вмісту кузовів деклараціям Київ змоги не має: до огляду вантажу росіяни не допускають. Українська сторона певна, що під виглядом гуманітарки на окуповані території потрапляє зброя та боєприпаси для бойовиків. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: