Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російський Санкт-Петербург може знову стати Ленінградом

Повернути радянську назву напередодні 100-річчя більшовицького перевороту хочуть комуністи.

У Росії можуть змінити назву Санкт-Петербурга. З такою ініціативою виступили місцеві ліві.

Партія "Комуністи Росії" вже почала збір підписів за повернення місту радянської назви Ленінград.

У російській Раді Федерації вже виступили проти перейменування. Так, голова регламентного комітету та екс-керівник законодавчих зборів Санкт-Петербурга Вадим Тюльпанов заявив, що ця ідея не має перспектив реалізації.

"Я до цієї пропозиції ставлюся негативно. Санкт-Петербург був народжений з цим ім'ям і 200 років носив його", - сказав Тюльпанів.

При цьому він зазначив, що ініціатива комуністів з'явилася вкрай несвоєчасно. На його думку, є інші проблеми, в тому числі й економічні, які необхідно вирішувати.

Натомість у 2017 році комуністи будуть святкувати 100-річчя більшовицького перевороту, названого радянською пропагандою "великою жовтневою революцією". Обговорення ж суспільством революційної тематики для російської влади на тлі падіння світових цін на нафту, обвалу рубля та негативного впливу на економіку РФ санкцій Заходу – є вкрай небажаним. Можливо, саме тому нещодавно президент Росії Володимир Путін різко розкритикував радянського "вождя" Володимира Леніна за результати діяльності та ідеї, які призвели до руйнування СРСР.

Ініціатива з перейменування не є новою. Ще в червні 2014 р. лідер Комуністичної партії Російської Федерації Генадій Зюганов заявив, що необхідно провести референдум з приводу повернення Санкт-Петербургу колишньої назви Ленінград.  "Тільки два міста перейменували після Великої вітчизняної війни – це Ленінград та Сталінград. У світі ці міста знають під старою назвою. Ми з цією ініціативою виходили не раз, Але влада продовжує супротивитись. Потрібно звернутися до нинішніх мешканців Санкт-Петербурга", - сказав Зюганов.

Залиште свій коментар

Вибір редакції