"Роскосмос" вперше після аварії запустив ракету-носій "Союз"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ракета-носій вивела на навколоземну орбіту транспортний вантажний корабель.

У п'ятницю, 16 листопада, о 20:14 за київським часом з космодрому Байконур до Міжнародної космічної станції здійснили успішний запуск ракети "Союз-ФГ". Ракета-носій вивела на навколоземну орбіту транспортний вантажний корабель "Прогрес МС-10".

Про це повідомляє "Роскосмос".

"Прогрес МС-10" має доправити до МКС близько 2,5 тонн різних вантажів, зокрема сухий вантаж, паливо, воду, стиснене повітря, кисень у балонах, наукове обладнання, комплектуючі для системи життєзабезпечення, а також контейнери з продуктами харчування, предмети одягу, медикаменти і засоби особистої гігієни для членів екіпажу.

Зближення транспортного корабля зі станцією і причалювання до стикувального вузла модуля "Зірка" російського сегмента заплановане на 18 листопада о 21:30 за київським часом.

Нагадаємо, 11 жовтня в Казахстані після запуску ракети "Союз" з космодрому Байконур сталася "аварія носія". На борт МКС повинні були відправитися американський астронавт Тайлер Хейг і російський космонавт Олексій Овчінін. Все було готове до зльоту, і ракета відірвалася від землі, однак сталася аварійна ситуація – друга ступінь ракети втратила орієнтацію і двигуни вимкнулися. Екіпаж в аварійній капсулі відокремився від корабля і приземлився. Обидва космонавта вижили і не потребували медичної допомоги.

За даними джерел "Інтерфаксу", причиною аварії під час запуску ракети "Союз" з космодрому Байконур могло стати погане кріплення бічних блоків другий ступені ракети-носія.

"Роскосмос" опублікував відео моменту аварії. На кадрах видно, як ракета-носій набирає висоту і залишає після себе білий слід в небі, проте в якийсь момент відбувається вибух.

ВідеоАмериканські астронавти вийшли у відкритий космос, аби встановити камери

Нові прилади, які зніматимуть зображення високої чіткості, потрібні будуть астронавтам вже найближчим часом. Краще зображення знадобиться, коли до МКС стикуватиметься капсула з новим екіпажем. Наразі астронавтів до МКС доправляють російські капсули, а за кожного космонавта NASA змушена платити до 82 мільйонів доларів. Альтернативою для американських астронавтів могли би стати рейси компаній Boeing та SpaceX, утім, ті лише наприкінці року почнуть випробування.

Американські астронавти вийшли у відкритий космос, аби встановити камери

Залиште свій коментар

Вибір редакції