Що відомо про ліквідованого лідера "Талібану" Ахтара Мансуру. Інфографіка

Мансур був знищений під час атаки американських безпілотників.

У неділю, 22 травня, глава уряду Афганістану Абдулла Абдулла підтвердив загибель лідера "Талібану" мулли Ахтара Мансури в результаті американського авіаудару. Інформацію про загибель Мансури також підтвердили спецслужби Афганістану.

Держсекретар США Джон Керрі заявив, що США повідомили головам Пакистану і Афганістану про операцію, не уточнивши, коли саме це було зроблено. За словами Керрі, Мансур представляв "постійну загрозу" жителям Афганістану і американцям, які перебувають в країні.

Смерть мулли Ахтара Мансури може спровокувати боротьбу за місце лідера і посилити розкол, що почався в русі після смерті його засновника мулли Мухаммеда Омара.

Mansur

Раніше стало відомо, що американські безпілотники здійснили серію авіаударів, метою яких був лідер "Талібану" мулла Ахтар Мансур. Американські військові заявили, що Мансур, швидше за все, загинув в результаті операції.

Загибель Мансури підтвердив Associated Press високопоставлений член "Талібану" мулла Абдул Рауф. Reuters при цьому повідомляє, що близькі до Мансури польові командири спростували його загибель.

Ахтар Мансур
Reuters
Ахтар Мансур
Мулла Ахтар Мансур був названий лідером "Талібану" після того, як рух у серпні 2015 року підтвердив повідомлення про смерть попереднього лідера мулли Омара. У грудні 2015 року джерела в афганській владі оголосили про загибель Мансури, проте ця інформація не підтвердилася.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: