Сенат США затвердив Марка Еспера на посаді голови Пентагону

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

55-річний Еспер служив так званим міністром армії США від кінця 2017 року.

Сенат США затвердив Марка Еспера на посаді міністра оборони Сполучених Штатів. За призначення проголосували 90 сенаторів, 8 були проти.

Еспер більшу частину кар’єри працював у оборонних структурах та в уряді. 55-річний Еспер служив так званим міністром армії США від кінця 2017 року - це цивільна посада у міноборони Штатів. Перед тим обіймав низку високих посад, зокрема у Пентагоні, а також понад десять років служив в армії та брав участь у війні у Перській затоці.

Трамп висунув Еспера на посаду очільника Пентагону понад місяць тому. До присяги нового очільника Пентагону приведуть найближчим часом.

Нагадаємо, Дональд Трамп заявив, що міністр оборони США Джеймс Меттіс вийде на пенсію наприкінці лютого. Трамп відзначив "величезний прогрес", який був досягнутий під час перебування Меттіса на посаді очільника Пентагону і подякував йому за службу. 

Утім, Джеймс Меттіс у грудні повідомив про рішення подати у відставку через розбіжності з ключових питань з президентом США Дональдом Трампом. Відтоді відомство залишається без затвердженого на посаді міністра оборони. 

Після звільнення Меттіса Дональд Трамп призначив виконувачем обов'язки голови Пентагону Патріка Шанахана і в травні висунув його кандидатом на посаду глави відомства, однак Шанахан відмовився від запропонованої посади. Тоді президент США пояснив тим, що в.о. глави Пентагону "хоче більше часу присвячувати родині". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції