Сербська церква відмовилася визнавати ПЦУ – ЗМІ

Сербська церква відмовилася визнавати ПЦУ – ЗМІ

Фото: pixabay.com

СПЦ назвала Українську церкву "розкольницькою ієрархією".

Сербська православна церква відмовилася визнавати Православну церкву України канонічною та називає її "штучною конфедерацією розкольницьких структур".

Про це написала проурядова сербська газета "Политика".

В матеріалі розповіли, що СПЦ "вважає неканонічним вторгнення вселенського патріарха Варфоломія на територію Російської православної церкви і його рішення у звʼязку з Україною".

"Київську митрополію ніяк не можна ототожнювати з нинішньою Україною, оскільки вона перебуває під юрисдикцією Московського патріархату ще від 1686 року". - йдеться у листі, який нібито сербська церква надіслала іншим церквам.

Там також додали, що СПЦ визнає лише Українську православну церкву, очолювану митрополитом Онуфрієм, котра перебуває в складі Московського патріархату. У Сербії також "рекомендували" всім своїм архієреям й священикам утриматися від літургічного і канонічного спілкування з "Епіфанієм та всіма тими, хто перебуває у єдності з ним".

Белградська газета нагадує, що така позиція СПЦ була очікуваною, оскільки її архієрейський собор у листопаді й у січні висловив критичне ставлення щодо рішень вселенського патріарха Варфоломія.

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні. 

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ.

Повʼязані теми:

Наступна публікація