Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Швейцарія не проігнорує санкції ЄС стосовно Росії

Держава в Західній Європі не входить до складу Євросоюзу, а отже, не може формально дотримуватися санкцій організації щодо РФ.

Президент Національної ради Швейцарії Кріста Марквальдер попередила, що конфедерація не дозволить Росії використовувати свою територію, щоб обійти санкції ЄС, хоча формально й не може слідувати вказівкам Євросоюзу.

Про це вона заявила на брифінгу за підсумками зустрічі з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, передає ЛІГА.net.

"Позиція швейцарського парламенту — не можна толерантно ставитися до порушення міжнародного права, до порушення територіальної цілісності. Що стосується санкцій: хоч Швейцарія формально не приєдналася до санкцій ЄС, але вжила заходів для того, щоб її територія не була використана для обходу цих санкцій. В принципі, Швейцарія де-факто є частиною санкційної ланцюжка Заходу", — заявила Марквальдер.

Представник Швейцарії також зазначила, що за останні роки торгівля конфедерації з Росією істотно скоротилася. Натомість Швейцарія вдвічі збільшила бюджет для співпраці з Україною.

"Одним із таких напрямів, якому ми приділяємо особливу увагу, є гуманітарна допомога", — сказала вона.

Президент Нацради додала, що Швейцарія наразі є одним із найбільших прямих інвесторів в економіку України.

"У нас ще є великий потенціал, і ми очікуємо, що він буде розкритий. Вже зараз швейцарські компанії пропонують робочі місця, створюють підприємства й розвивають українську економіку", — уточнила Марквальдер.

Відео Під нові санкції США потрапили понад півсотні компаній, підконтрольних “Газпрому”

Як повідомлялося раніше, в середу, 7 вересня, Європейський Союз прийняв рішення продовжити ще на півроку санкції, застосовані до 146 громадян і 37 компаній через порушення територіальної цілісності і суверенітету України. Їм заборонять в'їзд до ЄС, а також заморозять їхні активи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції