Сирійські курди заявили про захоплення вісьмох бойовиків "ІДІЛ", серед яких є українець

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Також серед захоплених є американський 16-річний підліток.

У середу, 9 січня, сирійські курди заявили, що захопили вісьмох бойовиків "Ісламської держави". Зазначається, що всі вони - уродженці іноземних країн, зокрема 16-річний американець, німець, росіянин, двоє - з Узбекистану. Інші з Таджикистану, України та Казахстану.

Про це пише AFP.

У заяві йдеться, що вони ніби готували атаку на сході країни.

Опубліковані імена і вік затриманих громадян:

  • Аділ Рахімов, 58, Узбекистан
  • Фархад Кадеров, 28 років, Узбекистан
  • Мохаммад Давлат, 22 роки, Таджикистан
  • Аскар Зарманбетов, 27, Україна
  • Саттібек Осхібаєв, 30, Казахстан
  • Бімураєв Беганя, 30 років, Росія
  • Лукас Гласс, 31, Німеччина

Ім'я американського підлітка видання не називає, оскільки він неповнолітній.

Курди в північно-східній Сирії стверджують, що утримують близько 1000 іноземних бійців-джихадів, а також 550 жінок і 1200 дітей, які жили з ними.

Вони складаються з десятків різних національностей і включають значний контингент з Франції, головного американського партнера в коаліції, що допомагає курдським військам.

Кількість джихадистів США, яких утримують курди, вважається невеликою.

Як повідомлялося раніше, про намір вивести військових із Сирії заявив у грудні президент США Дональд Трамп. Він пояснив це "перемогою" над "Ісламською державою". Рішення Трампа у США та ЄС сприйняли як несподіване й суперечливе. Невдовзі після цього міністр оборони США Джеймс Меттіс подав у відставку.

Радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон згодом пояснив, що Вашингтон не виводитиме своїх військових із Сирії, поки терористичне угруповання "Ісламська держава" не буде повністю ліквідоване та поки США не матимуть від Анкари гарантій безпеки для своїх курдських союзників, які контролюють північно-східні території Сирії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції