Спецслужби Чехословаччини шпигували за Дональдом Трампом – The Guardian

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вони намагались отримати інформацію про американський істеблішмент.

Служба державної безпеки (СДБ) Чехословаччини, яка перебувала під радянським впливом, від 1977 року почала шпигувати за чинним президентом США, а на той час ще бізнесменом Дональдом Трампом.

Про це розповідає британське видання The Guardian.

Стеження розпочалося від 1977 року, коли Трамп одружився з громадянкою Чехословаччини Іваною Зельнічковою. Тоді ж ним зацікавилося управління СДБ у місті Злін, звідки вона й була родом. Основним інформатором для спецслужб став батько Зельнічкової, який регулярно повідомляв про приїзди власної доньки та про діяльність Трампа в США.

Колишній співробітник СДБ Властіміл Данек підтвердив існування цієї спецоперації попри те, що служба намагалась знищити матеріали. Він також зазначив, що Трампом цікавились і у першому відділі у Празі. Крім цього, ще більшої уваги йому приділялось після того, як бізнесмен сказав, що хотів би колись стати президентом.

Завдяки цьому стеженню спецслужби Чехословаччини намагались отримати більше інформації про американський істеблішмент. Для цього вони мали низку інформаторів, зокрема і в самих США. Крім цього, СДБ тісно співпрацювала із радянським Комітетом державної безпеки (КДБ), однак невідомо, чи передавалися дані про Трампа до Москви. Зазначається, що деякі агенти СДБ працювали безпосередньо на радянський КДБ.

ВідеоТрамп погрожує Китаю та Росії нарощуванням ядерного потенціалу

Дональд Трамп погрожує Китаю та Росії нарощуванням ядерного потенціалу. Президент Сполучених штатів заявив, його країна планує за допомогою такого арсеналу чинити тиск на Пекін та Москву. Глава Білого дому також наголосив, на його думку, Росія порушує підписану у 1987 році угоду про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності. 

Трамп погрожує Китаю та Росії нарощуванням ядерного потенціалу

Залиште свій коментар

Вибір редакції