Спікер парламенту Молдови звинуватив РФ у втручанні у вибори

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

РФ застосувала для цього багато інструментів.

Спікер парламенту Молдови Андріан Канду заявив, що Росія втрутилася в виборчу кампанію перед парламентськими виборами в республіці, що відбуваються сьогодні, 24 лютого.

Про це повідомлє ТАСС.

За його словами, Російська Федерація використала багато інструментів для того, щоб вплинути на виборчу кампанію в Молдові. "Це і амністія мігрантів, і зняття мит на молдавську продукцію, і ситуація з врятованими з Афганістану пілотами", - уточнив Канду.

Йдеться про те, що від 1 січня до 24 лютого 2019 року в Росії діє амністія для мігрантів з Молдови, які порушили терміни перебування в Росії.

Окрім цього, Росія на прохання Додона також допомогла звільнити 10 лютого з трирічного полону в Афганістані двох молдавських пілотів – їх доправили до Москви. Після цього молдавське Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції заявило, що Росія після звільнення пілотів порушила Віденську конвенцію про дипломатичні зносини та Консульську конвенцію між Росією і Молдовою, бо затримала дипломатам доступ до льотчиків.

Тим часом у Молдові відбуваються чергові парламентські вибори. Цього разу склад парламенту формуватиметься за новою змішаною виборчою системою – 50 депутатів будуть обрані за списками партій і ще 51 – за одномандатними округами (мажоритарники).

Одночасно із голосуванням у країні також відбудеться референдум, на якому молдовани повинні висловитися, чи підтримують зменшення кількості депутатів зі 101 до 61 та чи підтримують можливість відкликати (відправляти у відставку) обраного депутата, якщо він не сумлінно виконує свої обов’язки.

ТСН.ua розповідає, які прогнози на результат майбутніх парламентських виборах у Молдові та чи зможуть вони змінити проєвропейський курс країни.

ВідеоУ Молдові викрили угруповання, пов'язане з російськими терористами на Донбасі

Злочинці діяли в Кишиневі, під прикриттям організації військових ігор. Насправді ж незаконне воєнізоване угруповання мало тісні зв'язки з бойовиками самопроголошених "ДНР" та "ЛНР". Символіку псевдореспублік та обмундирування, яке носять проросійські найманці, знайшли в затриманих під час обшуку - разом із зброєю, боєприпасами та вибухівкою. 

У Молдові викрили угруповання, пов'язане з російськими терористами на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції