Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
США не хочуть, щоб Іран перетворився у другу КНДР

Я думаю, зараз ясно, що ми не виходимо з угоди - Гейлі.

Сполучені Штати не виходять з угоди з Іраном по атому в надії, що зможуть поліпшити ситуацію, пов'язану з іранською ядерною програмою, заявила американський постпред при ООН Ніккі Гейлі.

Про це повідомляє NBC.

"Я думаю, зараз ясно, що ми не виходимо з угоди. І це тому, що ми сподіваємося поліпшити нинішню ситуацію. Це - наша мета", - сказала дипломат.

Вона пояснила, що нинішнє увагу США до Ірану і угодою по атому пов'язано з тим, що Сполучені Штати прагнуть не допустити створення Тегераном ядерної зброї, як це має місце з КНДР.

"Те, що ми зараз говоримо відносно Ірану, це те, що ми не дозволимо, щоб він перетворився в наступну Північну Корею", - заявила Гейлі.

Нагадаємо, 13 жовтня президент США Дональд Трамп оголосив про нової всеосяжної стратегії Вашингтона стосовно Ірану. Тегеран, згідно СВПД, зобов'язувався обмежити свою ядерну програму — позбутися запасів среднеобогащенного урану, скоротити запаси низькозбагаченого на 98%, знизити кількість газових центрифуг для збагачення радіоактивного сировини, а також дотримуватися інших обмежень у галузі ядерної енергетики. Натомість на виконання вимог США, Євросоюз і ООН зобов'язалися поступово знімати міжнародні фінансово-економічні санкції, які вдарили по нафтового і банківського секторів економіки країни.

За словами Трампа, Іран не виконав умови угоди щодо центрифуг і не дозволив провести повноцінні інспекції своїх ядерних об'єктів. Тому Вашингтон попередив, що "будуть зроблені зусилля для запобігання зовнішнього фінансування іранського уряду і зловмисних дій Корпусу вартових ісламської революції".

"Ми будемо блокувати іранському режиму всі шляхи до ядерної зброї", — йдеться в документі.

Напередодні президент Ірану Хасан Роухани засудив політику Вашингтона щодо ядерної угоди з Тегераном. Він заявив, що Трамп не зможе зруйнувати ядерну угоду.

Залиште свій коментар

Вибір редакції