США перехопили розмови військових Асада щодо хіматаки в Ідлібі - CNN

Росія атаку не обговорювала, що, ймовірно, свідчить про те, що росіяни більш обережні у своїх комунікаціях, вважає джерело видання.

Американська розвідка перехопила розмови представників збройних сил Сирії та експертів з хімічної зброї, у яких вони обговорювали підготовку газової атаки з використанням зарину в сирійському Ідлібі 4 квітня. Про це повідомляє CNN з посиланням на джерело у владних структурах США.

Так, перехоплені розмови є частиною розвідувальної інформації, яку почали досліджувати через кілька годин після хімічної атаки, щоб встановити винного. Американські чиновники заявили, що не мають сумнівів, що за атакою стоїть сирійський лідер Башар Асад.

Також джерело CNN підкреслило, що США не знали наперед про підготовку хімічної атаки. Країна збирає стільки розвідувальних даних у Сирії та Іраку, що не завжди встигає розшифрувати отримані дані.

Зазначимо, що Сполучені Штати не знайшли підтвердження тому, що російські збройні сили обговорювали хіматаку в Ідлібі, що, ймовірно, свідчить про те, що росіяни набагато більш обережні в своїх комунікаціях, щоб уникнути перехоплення інформації, вважає джерело.

Нагадаємо, 4 квітня, в сирійському місті Хан Шейхун, що в провінції Ідліб, сталася газова атака: серед десятків загиблих є діти. За останніми даними, загинули близько 100 людей, серед яких багато дітей, ще близько 500 постраждалих.

У Міністерстві оборони Росії заявили, що хімічна атака у Сирії в місті Хан Шейхун виникла із-за витоку газу на складах сирійських повстанців після того, як їх авіація обстріляла сирійського уряду.

У відповідь на хіматаку США здійснили авіаудар на авіабазу в Сирії.

Міністр охорони здоров'я Туреччини Реджеп Акдаг заявив, що експертиза довела використання в хіматаці газу зарину.

Білий дім звинуватив Росію в приховуванні участі сирійського уряду Башара Асада у скоєнні хімічної атаки.

Залиште свій коментар