США перенесли запровадження санкцій щодо китайського Huawei

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Не всі американські компанії змогли відмовитись від телекомунікаційного обладнання китайського концерну.

Вашингтон переніс запровадження санкцій щодо китайського телекомунікаційного концерну Huawei на три місяці.

Як заявив у понеділок, 19 серпня, міністр торгівлі США Уілбур Росс, деякі американські компанії, що розташовані в сільській місцевості, все ще залежать від китайського постачальника телекомунікаційного обладнання, передає Deutsche Welle.

"Ми даємо їм більше часу, щоб вони відвикли", - сказав він в ефірі каналу Fox Business.

Відтермінування запровадження санкцій щодо Huawei не змінює той факт, що уряд США класифікує компанію як ризик для безпеки країни. Вашингтон обвинувачує китайський концерн в саботажі та шпигунстві на користь уряду КНР. Huawei, своєю чергою, заперечує такі обвинувачення і наголошує, що працює незалежно від китайського уряду.

У травні цього року президент США Дональд Трамп підписав указ про запровадження надзвичайного стану в телекомунікаційній сфері, яким заборонив використання американськими компаніями телекомунікаційного обладнання, виготовленого фірмами, що становлять загрозу "національній безпеці, зовнішній політиці та економіці" країни. У "чорному списку" опинився і китайський концерн Huawei Technologies, що обмежило його можливості для продажу обладнання на території США, а також оновлення програм на вже проданій продукції у всьому світу. Huawei оцінював збитки від санкцій США у 30 мільярдів доларів. Однак 29 липня Трамп розпорядився відновити поставки американськими підприємствами продукції для Huawei.

Суперечка щодо Huawei відбувається на тлі гострого торговельного конфлікту між США та Китаєм, який триває вже понад півтора року. У травні 2019 року США підвищили від 10 до 25 відсотків ставки ввізного мита на низку китайських товарів річним обсягом імпорту у 250 мільярдів доларів. Згодом президент США Дональд Трамп розпорядився розпочати процес розширення митних зборів на майже весь імпорт товарів з Китаю до США, яких поки що не стосувалися попередні підвищення ставок ввізного мита. Зокрема, у серпні Трамп оголосив про запровадження додаткових 10-відсоткових мит на імпортні товари з Китаю загальним обсягом 300 мільярдів доларів.

Відео У США назвали Китай "валютним маніпулятором"

Більше мільярда доларів за добу втратили найбагатші люди планети. Американська фондова біржа пережила найгірше падіння за рік. Все через загострення торговельної війни Дональда Трампа з Китаєм. Замість вигідної угоди, яку американський президент обіцяв усім ще тиждень тому, жорсткі дії та заяви з обох сторін, які ризикують вдарити по цілому світу.  

У США назвали Китай "валютним маніпулятором"

 

Вибір редакції