Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
США мають докази, що японський танкер підривали іранською міною

За словами командувача Шона Кідо, отримано "відбитки рук і пальців" іранських гвардійців.

Японський танкер, атакований минулого тижня в Оманській затоці, був пошкоджений міною іранського походження. Про це, як повідомляє агентство France Press, заявив командувач американськими військовими на Близькому Сході Шон Кідо.

За його словами, міна дуже подібна до тих, які виставляє на парадах іранська влада. Кідо заявив журналістам, що американські військові також відновили "біометричну інформацію" нападників на японському кораблі Kokuka Courageous, включаючи "відбитки рук і пальців". "Ця інформація "може бути використана для порушення кримінальної справи", - сказав командувач, додавши, що міна була прикріплена до борту танкера з метою його потоплення.

Крім того, американських військовий повторив раніше висунуту версію, що патрульний корабель іранської гвардії підійшов до японського корабля і вивів із корпусу нерозірвану міну, але кораблі були оперативно досліджені командою американських військових. Вони виявили місце встановлення міни і нанесену шкоду.

Нагадаємо, два нафтових танкери були частково пошкоджені під час нападу поблизу іранського узбережжя 13 червня, поблизу стратегічної протоки Ормуз. Тегеран все офіційно спростовує і звинувачує Вашингтон у "саботажі дипломатії". Те, що Сполучені Штати негайно почали звинувачувати Іран - без фактичних або непрямих доказів - лише дають зрозуміти, що "група Б" переходить "плану Б": саботажу дипломатії – разом з тією, що здійснює прем'єрміністр Японії Сіндзо Абе – і приховування економічного тероризму проти Ірану", – написав іранський міністр закордонних справ Джавад Заріф. 

Утім, Іран уже звинуватили Велика Британія та Саудівська Аравія. 

ВідеоДва нафтових танкери подали сигнали біди і повідомили про напад в Оманській затоці

Ідеться про кораблі "Кокука Карейджес", що плив із вантажем метанола, та "Фронт Альтаїр", що перевозив 75 тисяч тонн нафти. Один плаває під прапором Маршаллових островів, інший - під панамським. На кадрах із місця події видно хмару диму, що здіймається над одним із танкерів. За деякими повідомленнями, пожежа почалася через торпеду, що влучила в борт.    

Два нафтових танкери подали сигнали біди і повідомили про напад в Оманській затоці

Залиште свій коментар

Вибір редакції