США звинуватили режим Асада у новій хімічній атаці у Сирії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вашингтон також закидає Росії спроби перекласти відповідальність за хіматаки на інші сторони.

Сполучені Штати підозрюють сирійські урядові сили у новій хімічній атаці.

Про це 21 травня заявив Державний департамент США, передає AFP.

Вашингтон зазначив, що бачить ознаки того, що режим президента Сирії Башара Асада застосував хімічну зброю 19 травня під час свого наступу на позиції повстанців в Ідлібі.

"Ми як і раніше збираємо інформацію про цей інцидент, але ми повторюємо наше попередження, що якщо режим Асада застосує хімічну зброю, Сполучені Штати і наші союзники будуть реагувати швидко і належним чином", - сказала речниця Державного департаменту Морган Ортагус.

Вона також засудила Росію, ключового союзника Дамаску, за "кампанію дезінформації", оскільки Москва намагається звинувачувати інші сторони в хімічних атаках.

"Винуватість режиму Асада в жахливих атаках із застосуванням хімічної зброї незаперечна", - сказала Ортагус.

Нагадаємо, з кінця квітня російські військово-повітряні сили спільно з авіацією сирійський урядових військ завдали серію ударів з повітря в Ідлібі та Хамі. Росія разом з Іраном вважається найближчим союзником сирійського президента Башара Асада. Дамаск стверджує, що метою цих атак є знищення об'єктів ісламістів. Натомість представники ООН і Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) зазначають, що від бомбардувань постраждали школи та медичні заклади. У провінціях Ідліб та Хама проживають близько трьох мільйонів цивільних, зокрема числі й мільйон дітей.

ВідеоДерждеп США заявив, що за хімічні атаки у Сирії відповідальна Росія

Там наголосили - йдеться про застосування хімічної зброї у місті Саракіб. У лютому там використали хлор, це напередодні підтвердили експерти Організації із заборони хімічної зброї. Вони покладають відповідальність на Москву, бо 2013 року та гарантувала знищення запасів сирійської хімічної зброї. 

Держдеп США заявив, що за хімічні атаки у Сирії відповідальна Росія

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції